12 medali naszych judoków podczas ostatnich mistrzostw Polski!

Strona główna » Aktualności » 12 medali naszych judoków podczas ostatnich mistrzostw Polski!

Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Opolu reprezentanci sekcji judo zdobyli 6 medali.

Zawodniczki w kategorii -48 kg nie miały szans z reprezentantką naszego klubu – Pauliną Szlachtą. Po 2 wygranych pojedynkach, w tym z tegoroczną brązową medalistką Mistrzostw Europy kadetek Wiktorią Ślązok („Czarni” Bytom), w finale Paulina szybko uporała się z Ewą Konieczny, również z „Czarnych” Bytom, kończąc walkę dźwignią i zdobywając złoty medal. Przypomnijmy, iż Paulina w tym roku wygrała również Akademickie Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodzieży.

Po srebrny medal w kategorii -78 kg sięgnęła Urszula Hofman. Po trzech wygranych pojedynkach, musiała uznać wyższość Sandry Lickun z UW Warszawa.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Anna Dąbrowska (-63 kg), Konrad Szatkowski (-73 kg) oraz Daniel Moskal (-100 kg).

Anna Dąbrowska po dwóch wygranych pojedynkach uległa w półfinale Angelice Szymańskiej („Olimpijczyk” Włocławek), a następnie zwyciężyła w walce o brązowy medal nad Amelią Konfisz z KJ AZS Opole.

Dla Konrada Szatkowskiego 1. października był bardzo długim, ale szczęśliwym dniem. Na 6 pojedynków uległ tylko wrocławskiemu koledze Damianowi Szwarnowieckiemu (Praesidium Wrocław). Po wyrównanej walce w tzw. „małym finale” przeciwko Ksaweremu Morce („Ryś” Warszawa) Konrad w regulaminowym czasie rzucił rywala na ippon, tym samym zdobywając pierwszy w życiu medal na Mistrzostwach Polski Seniorów.

Również Daniel Moskal był nowicjuszem na podium tejże imprezy sportowej. Ulegając w pierwszym pojedynku swojemu klubowemu koledze Jakubowi Wójcikowi, skutecznie walczył w repesażach, ostatecznie pokonując w walce o brązowy medal Przemysława Szutę (AZS-AWFiS Gdańsk).

Tuż za podium, na piątych miejscach uplasowali się: Anna Dyba (-70 kg) i Jakub Wójcik (-100 kg). 7. miejsca zajęli Michał Dyba (-60kg) i Radosław Stroka (-73kg). Na 9. pozycjach odnotowali swój występ bracia Litwin – Przemysław (-66 kg) i Piotr (-90 kg) oraz Patryk Kastner (-73kg).

Wartym podkreślenia jest, iż zawodniczki i zawodnicy naszego klubu zajęli 3. miejsce w klasyfikacji medalowej.

W trakcie turnieju drużynowego judocy KS AZS-AWF Wrocław wzmocnieni o reprezentantów KJ AZS Opole – Alicję Myśliwiec (-57 kg) oraz Tomasza Szczepaniaka (-90 kg) zdobyli srebrny medal. Mecz finałowy przeciwko zawodnikom GKS „Czarni” Bytom był bardzo wyrównany i zakończył się remisem, co skutkowało losowaniem kategorii wagowej, z której to zawodniczki musiały stoczyć dodatkowy pojedynek. Niestety nie zakończył się on po naszej myśli, ale tym większy apetyt na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski!

Można powiedzieć, iż sukces na Mistrzostwach Polski został zdublowany, gdyż nasi zawodnicy miesiąc wcześniej również zdobyli 6 medali podczas rozgrywanych w Gdyni Mistrzostw Polski Młodzieży.

Dla przypomnienia, Paulina Szlachta (-48kg) stanęła na najwyższym stopniu podium, srebrne medale zdobyli: Anna Dyba (-70 kg), Przemysław Litwin (-66kg) oraz Konrad Szatkowski

(-73kg), a trzecie miejsce zajęła Tamara Anoshkina (-57kg). Tuż za podium uplasował się Piotr Litwin  (-90kg).

Szósty medal, z najcenniejszego kruszca, padł łupem naszych zawodników przy wsparciu zawodniczki AZS UW Warszawa Julii Świątkiewicz w turnieju drużynowym.