Wysokie pozycje judoczek KS AZS-AWF Wrocław podczas turniejów międzynarodowych

Strona główna » Aktualności » Wysokie pozycje judoczek KS AZS-AWF Wrocław podczas turniejów międzynarodowych

Podczas rozgrywanego w Dubrowniku turnieju European Cup nasza trzykrotna Mistrzyni Polski – Paulina Szlachta zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej -48kg. Jest to jej pierwszy w karierze seniorskiej medal w turnieju tej rangi.

Paulina uznając w ćwierćfinale wyższość reprezentantki Niemiec Sary Ischt, efektywnie walczyła w repesażach, pokonując przed czasem w walce o brązowy medal reprezentantkę gospodarzy – Sarę Matijevic.

Niestety nie był to udany turniej dla męskiej reprezentacji klubu, gdyż po wyrównanych pojedynkach w pierwszej rundzie z turniejem musieli się pożegnać Przemysław Litwin (-66kg) oraz Konrad Szatkowski (-73kg). Liczymy, że za rok się zrewanżują!

Tydzień później, w turnieju European Open w Maladze, swoich sił próbowała Anna Dąbrowska (-63kg).  Na hiszpańskich matach nasza zawodniczka stoczyła 5 walk, z czego trzy potoczyły się po jej myśli. W walkach eliminacyjnych Anna pokonała Belgijkę Selinę Delen oraz Amerykankę Sarę Golden. W ćwierćfinale uległa Hiszpance Sarze Padilli Guerrero. Nasza reprezentantka po zwycięskiej walce repasażowej przeciwko Włoszce Nicolli D Isanto, ostatecznie uległa Francuzce Gaetane Deberdt w pojedynku o brązowy medal. Anna powoli wraca do formy po rocznej przerwie w startach spowodowanej ciężką kontuzją kolana i mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej!

Pragniemy nadmienić, iż w trakcie rozgrywanego w Czechach Brno Cup Anna Dąbrowska zdobyła złoty medal, a Patryk Kastner (-73kg) brązowy.

To jeszcze nie koniec naszego sezonu, gdyż 5. listopada będziemy kibicować Paulinie Szlachcie podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Budapeszcie.