Strona główna » Aktualności » ZŁOTE MEDALE W FINAŁACH XXVI OOM W GIMNASTYCE SPORTOWEJ KOBIET I MĘŻCZYZN DLA KLUBU SPORTOWEGO AZS-AWF WROCŁAW!

W dniach 22-25 października w Białej Podlaskiej, pomimo pandemii, odbyły się Finały XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn, w której wzięło udział 6 zawodniczek KS AZS-AWF Wrocław.  Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem naszych gimnastyczek, wywalczyliśmy 6 złotych medali i 1 srebrny!

W kategorii klasy III
Ida Berezowska wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski (!) i złoty medal w wieloboju, ponadto zdobyła jeszcze 2 złote medale finałach na przyrządach.

Maja Bartosiewicz zdobyła złoto w finale na skoku i 18 m. w wieloboju,

Oliwia Hyszczyn zajęła 6,7 i 8 miejsce w wieloboju i 2 finałach na skoku i poręczach (odpowiednio) (wszystkie miejsca punktowane).

W klasie II

Oliwia Semba wywalczyła złoty medal w finale na poręczach i dwa razy 7. miejsce: w wieloboju i finale na równoważni.

Nadia Majchrzak zajęła 5 m. w finale na skoku, 6 m. w finale na poręczach i 10 m. w wieloboju.

W Gimnastyce Sportowej Mężczyzn również nie zostaliśmy bez medali!

Nasz jedyny zawodnik Roman Dubovytskyi  wywalczył złoto w wieloboju, zostając tegorocznym Mistrzem Polski! W finale na koniu z łękami zdobył srebro, a  w finale na kółkach zajął 4. miejsce.

Wyniki te złożyły się na łączną sumę  55 punktów (najwięcej od czasu istnienia sekcji Gimnastyki Sportowej), co w efekcie  oznacza 7. miejsce w klasyfikacji klubowej i 5. miejsce w klasyfikacji województw!

Gratulacje zarówno dla zawodników, rodziców, jaki i dla trenerów!