Zebranie Sprawozdawcze KS AZS-AWF Wrocław

Strona główna » Aktualności » Zebranie Sprawozdawcze KS AZS-AWF Wrocław

W dniu 5 grudnia 2014r w budynku P-5 naszej Uczelni odbyło się Zebranie Sprawozdawcze KS AZS-AWF Wrocław (za lata 2013 – 2014). W zebraniu uczestniczył J.M. Rektor AWF we Wrocławiu Prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz. Delegaci jednogłośnie zatwierdzili sprawozdanie merytoryczne i finansowe oraz przyjęli plany działań na kolejne dwa lata.


Na półmetku kadencji

AZS AWF rośnie w siłę

Nowe władze wrocławskiego AZS AWF po dwóch latach urzędowania mogą się pochwalić znakomitymi osiągnięciami. Do 16 wzrosła liczba sekcji sportowych. Kiedy profesor Andrzej Rokita, prezes AZS AWF i jego współpracownicy z zarządu rozpoczynali nową kadencję, przejmowali klub ze skromną, prawie 200-osobową liczbą członków. Efekt dobrej pracy, nowoczesnego zarządzania i przede wszystkim świetnej atmosfery to już rekordowa, zbliżająca się do 1000 osób rzesza azetesiaków. Wrocławski klub rośnie w siłę i jest już największy w kraju spośród akademickich. Należy także do nielicznych, który kończy rok z dodatnim bilansem finansowym. Doskonała współpraca z uczelnią pozawala z optymizmem snuć plany na najbliższe lata. Dużym zainteresowaniem cieszą się grupy młodzieżowe, zwłaszcza w grach zespołowych. Jak na razie rekordy popularności bije siatkówka. Bardzo dużo chętnych chce się zapisać na zajęcia z koszykówki. Nie ma się czemu dziwić, bo oprócz doskonałych warunków treningowych młodzież pracuje z bardzo dobrą kadrą trenerską. Korzysta już z dobrodziejstw naukowych wrocławskiej uczelni. Wszystko przebiega zgodnie z planem, brakuje jedynie spektakularnych sukcesów. Wprawdzie są medale mistrzostw Europy i miejsca tuż za podium. Jednak zarząd mierzy jeszcze wyżej. Szczytem marzeń byłby przynajmniej jeden medal na igrzyskach w Brazylii. Na razie mówi się o czterech szansach, ale być może w przyszłym roku grono kandydatów do medali olimpijskich może się powiększyć.

Oprócz bardzo dobrze rozwijającego się szkolenia wrocławski AZS AWF wyspecjalizował się w organizacji dużych prestiżowych imprez masowych. Druga edycja Dolnośląskiego Święta Sportu zakończyła się wielkim sukcesem działaczy i pracowników klubu.

Tak trzymać. W następnych latach owocnej, pełnej sukcesów kadencji.

Źródło: Słowo Sportowe nr 49/1195 z dnia 8 grudnia 2014 r.