Zawody

Możliwość uczestnictwa w zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.
Dla amatorów możliwość rozgrywania zawodów w amatorskich regionalnych turniejach.

Kolejne dobre starty zaliczyli młodzi zawodnicy KS AZS AWF Wrocław rywalizując we Wrocławiu.

Do stolicy Dolnego Śląska udali się młodzicy, którzy do udanych zaliczyć mogą deblowy turniej Mistrzostw Województwa w tej kat wiekowej (do lat 14). W zmaganiach par dziewcząt brązowy medal wywalczyły Jagoda Gieroń oraz Oliwka Orlińska.

W turnieju singlowym w ćwierćfinałach grały Oliwka, Jagoda oraz Jowanka Kołowrotkiewicz.

Sukces jest tym bardziej cenny iż zarówno  Oliwka jak i Jowanka to jeszcze skrzaty a turniej odbywał się w kat. młodzików!!!

Gratulujemy!


W dniach 30.01.2016 – 02.02.2016 na Złotoryjskich kortach rozgrywane były mistrzostwa Dolnego Śląska w kat. skrzat w tenisie.

KS AZS-AWF  dzielnie reprezentował nasz Klub, zdobył najwięcej medali.

Gratulacje dla Oliwki, Zuzi, Jowanki, Martynki, Kacpra, Maćka – działo się jedno złoto, srebro oraz 3 brązy!!!! Oraz dla ich rodziców!!! – ku chwale bajdocji

Czynnie bierzemy udział w zawodach krajowych i międzynarodowych. Z sukcesami startujemy w Mistrzostwach Polski i Pucharach Świata, kilkukrotnie reprezentowaliśmy Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata. 

W dniu 24.02.2019 r. nasza taekwondzistka Maja Maroszek zdobyła Puchar Świata Kadetek w stolicy Słowenii – Lublanie. To największy sukces tej młodej i pracowitej zawodniczki. Maja wygrała wszystkie swoje walki przed regulaminowym czasem, łącznie z tą finałową. Bardzo dobrze spisała się również jej koleżanka klubowa Nikola Janik, która przegrała nieznacznie walkę o wejście do strefy medalowej z reprezentantką Niemiec. Wszystkie walki były na bardzo wysokim poziomie. W zawodach wystartowało blisko 1400 zawodników i zawodniczek z 198 klubów i reprezentacji narodowych. Nasz klub zajął wysokie 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii kadetek. Gratulujemy wzorowej postawy na zawodach. 


W dniach 14-16.09.2018 r. braliśmy udział w Pucharze Świata rangi G1 na Polish Open – Warsaw Cup. Nasz klub AZS – AWF Wrocław reprezentowały; juniorka Maria Radoman -59kg oraz kadetki Maja Maroszek – 44kg, Nikola Janik i Klaudia Nowicka obie w kat -51 kg. Zawody bardzo wymagające. Prawo startu w tych prestiżowych zawodach mają tylko zawodnicy i zawodniczki posiadający Międzynarodową lub Europejską licencję zawodniczą i czerwony lub czarny pas. W zawodach wystartowało 1252 zawodników w kategoriach kadet, junior i senior z blisko 50 państw. Niestety nie udało nam się zdobyć upragnionego medalu, jednak na uznanie zasługuje cały start naszej drużyny. Wszyscy walczyli do końca. Najbliżej medalu znalazła się Maja Maroszek, która w pierwszej walce pokonała reprezentantkę Finlandii, a w drugiej reprezentantkę Włoch. W walce o półfinał musiała nieznacznie uznać wyższość lepiej dysponowanej w tym dniu i o tej godzinie reprezentantki Hiszpanii, która ostatecznie wygrała całą kategorię. Maja zajęła wysokie V miejsce, wszystkie walki wykonała na bardzo wysokim poziomie. Równie dobrze spisała się Maria Radoman, która w pierwszej walce pokonała reprezentantkę Szwecji w drugiej jednak przegrała z reprezentantką Norwegii. Po zaciętych walkach, ale w pierwszej walce odpadły Nikola z Klaudią. Dla obu dziewczynek był to ich pierwszy start w tak obsadzonych zawodach. Dużym utrudnieniem dla nas okazał się zmieniony w dniu zawodów czas walk, gdyż byliśmy przygotowani na rundy po 2 lub 1,5 minuty, a w dniu zawodów okazało się że kadeci walczą 3 rundy po 1 minucie. Dobre przygotowanie wydolnościowe było naszym atutem, a na miejscu okazało się ze walki zostały skrócone. Tempo walk naszych zawodniczek było wysokie. Niemniej jednak sam start należy do naszych najlepszych na tej randze turnieju. Wygrane walki w Pucharze Świata to sukces. Dziękujemy zawodniczkom za wielkie emocje.


Bardzo dobry wynik w zawodach rankingowych Polskiego Związku Taekwond Olimpijskiego uzyskali nasi zawodnicy na ostatnim Pucharze Polski rangi P1 w Ostrowcu Świętokrzyskim (16-18.03.2018 r.). Maria Radoman jun-59kg I miejsce, Nela Kusak jun – 51 kg III miejsce, Maja Maroszek kadet – 44kg II miejsce, Klaudia Nowicka kadet -51kg III miejsce. Poza podium znaleźli się Nikola Janik i Kornel Klepak. Gratulujemy!


W dniach 23-25.02.2018 r, zawodniczki sekcji taekwondo olimpijskiego Maja Maroszek i Diana Tronko wraz z trenerem Przemysławem Pachlą uczestniczyli w Pucharze Świata w Mariborze (Słowenia). Maja po pierwszej wygranej walce nad Chorwatką przegrała w ostatniej rundzie ze zwyciężczynią swojej kategorii wagowej Francuzką. Diana natomiast po dobrej walce przegrywa z Niemką. Pozostaje niedosyt, ale nie poddajemy się i zabieramy sie do pracy przez zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Polski. 


​W pierwszy weekend listopada 3-5.11.2017 r. nasi zawodnicy i zawodniczki sekcji taekwondo olimpijskiego brały udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Pragi „Prague Open”. Nasz klub reprezentowali: Maja Maroszek, Diana Tronko, Nela Kusak, Nikola Janik, Kornel Klepak i Aleksander Toś. Miejsca medalowe zajęli: Diana Tronko złoto, Maja Maroszek, Nikola Janik i Nela Kusak srebro, Aleksander Toś brąz. Tym razem bez medalu, powrócił, ale z cennym doświadczeniem Kornel Klepak. Gratulujemy dobrej postawy na zawodach. Oprócz samego startu mieliśmy okazję podziwiać piękno Pragi. Na pewno tam jeszcze wrócimy w przyszłym roku silniejsi.


20-22.10.2017 r. nasze zawodniczki sekcji taekwondo olimpijskiego brały udział w Międzynarodowym Pucharze Polski w Taekwondo Olimpijskim w Nowym Sączu (Turniej Nadziei Olimpijskiej). Nasz klub wystawił 5 zawodniczek: Maria i Barbara Radoman, Maja Maroszek, Nela Kusak i Diana Tronko. Start w zawodach można uznać za udany. Pierwszego dnia zawodów na najwyższym stopniu podium stanęła nasza najlepsza juniorka 16 letnia Maria Radoman w kat -55kg. Kadetkom niestety nie udało się przedostać do strefy medalowej i odpadły po pierwszej lub drugiej walce. Drugi dzień zawodów potwierdził klasę młodziczki Diany Tronko, która zdecydowanie wygrała wszystkie walki w kategorii -40kg. Dodatkowo medal koloru srebrnego dołączyła po raz kolejny Maria Radoman w kategorii młodzieżowców U-21 (kat. wagowa -57kg). Gratulacje dziewuszki, trener jest z Was bardzo dumny.


21 października 2017 r. w Chrościnie k. Opola odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, zawody punktowane zaliczane do współzawodnictwa dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. MMM są najważniejszymi zawodami w kategorii młodzików w Polsce. Dzieci rywalizowały w konkurencji walki, dwuboju oraz poomsae. Medale złote zdobyli: Flasiński Filip, Gordziewicz Jakub, Diana Tronko i Nikola Janik. Medal srebrny zdobyła Ninia Frycz, natomiast medal brązowy wywalczył Kacper Kusiak. Serdecznie wszystkim dzieciom i rodzicom gratuluję za bardzo dobrą postawę na zawodach. Trener P.Pachla


​W dniach 8-10.04.2016 r. sekcja taekwondo olimpijskiego KS AZS – AWF Wrocław wystartowała w Bydgoszczy w Pucharze Polski. W zawodach brało udział prawie 700 zawodników z 6 państw. Najlepiej z naszej siódemki spisała się najmłodsza, młodziczka Nikola Janik dla której był to pierwszy start w Polsce w konkurencji walki sportowej. Nikola w pierwszej walce pokonała w dogrywce zawodniczkę z Warszawy, w drugiej zdecydowanie wygrała z zawodniczką gospodarzy 27 : 1, w trzeciej wygranej, zmierzyła się z bardzo utytułowaną zawodniczką z Poznania 4 : 1. W walce finałowej uległa w tym dniu nieznacznie lepszej zawodniczce z Łomży. Ostatecznie zdobyła drugie miejsce. Na miejscach medalowych stanęli również Maya Kiernicka Allavena oraz Dorian Kondrajczak, którzy zdobyli medale brązowe. Duże uznania należą się pozostałym zawodnikom, którym nie udało się stanąć na podium za dobre i zacięte walki „do końca”. Nasz klub poza medalistami reprezentowali: Kornel Klepak, Michał Mikrut (pierwsza walka wygrana), Maja Maroszek i Maria Radoman. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie z Bydgoszczy zaowocuje na kolejnych zawodach sportowych.


19 marca 2016 troje zawodników KS AZS-AWF Wrocław, sekcji taekwondo olimpijskiego uczestniczyła w międzynarodowym turnieju w Niemczech – XVIII Oberlausitz Cup.
Z
awody zakończyły się bardzo dobrze. Maria Radoman nie miała sobie równych w kategorii -52 kg junior, Dorian Kondrajczak wygrał kategorię seniorską -58kg, a Maria Gawęcka zajęła 2 miejsce w kat -55kg junior. Ostatecznie reprezentacja Dolnego Śląska w klasyfikacji generalnej uplasowała się na miejscu pierwszym, wspólnie z klubami ze Zgorzelca, Bogatyni, Chrząstkowy i Bolesławca.
 


Puchar Polski w Bydgoszczy (17-19.04.2015 r.) przechodzi już do historii. Wracamy do domu z tarczą. Najlepiej z naszej czteroosobowej ekipy spisała się Marysia Gawęcka, która ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w kategorii -51kg. Reszta teamu również spisała się bardzo dobrze, gratulacje za dobre i ambitne walki. Nasz klub reprezentowali; Maria Gawęcka, Maria Radomam, Michał Dobrucki i Jan Kunicki. Po wygranym turnieju w Bydgoszczy Maria Gawęcka wspięła się na drugie miejsce w rankingu do kadry narodowej Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w kat. -51kg.


W pierwszy dzień wiosny wrocławskie AZS-iaki z taekwondo olimpijskiego nie odpoczywały. W tym  dniu odbył się międzynarodowy turniej 17 Oberlausitz Cup w Bautzen (Niemcy). Nasz klub KS AZS – AWF Wrocław reprezentowali: Maria i Barbara Radoman, Julia Łodzińska i Michał Dobrucki, wszyscy pokazali wielki hart ducha oraz wolę walki. Wszyscy zdobyli srebrne medale z wyżej wymienionego turnieju. Był to doskonały sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Długi okres przygotowawczy oraz lutowe konsultacje sparingowe z jednym z najlepszych klubów w Polsce AZS OŚ Poznań w Karpaczu przyniósł pożądany efekt (treningi prowadził trener Kadry Narodowej Czech, z pochodzenia Hongkongczyk). Warto dodać, iż w ostatnim Pucharze Polski (turniej rankingowy), który odbył się w Kórniku Maria Radoman kat. – 51kg, zdobyła trzecie miejsce i aktualnie jest na drugim miejscu w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych zawodach sportowych.

 


 
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM, OPOLE 2014
 
19 października zakończyły się zawody rankingowe w kategorii młodzików, które jak co roku odbyły się w Opolu. Łącznie zdobyliśmy 5 medali z czego 2 srebrne i 3 brązowe. W walkach z naszej ekipy najlepszy okazał się być Oskar Rzycki, który zajął 2 miejsce w swojej kategorii wagowej, natomiast w konkurencji dwuboju Michał Dobrucki również 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy i liczymy na lepsze starty w przyszłości.
 
 
1 Dobrucki Michał 2m
2 Rzycki Oskar 2m
3 Kolankowski Mateusz 3m
4 Wodziński Aleks 3m
5 Poprawa Mikołaj 3m
6 Mikrut Michał poza podium
7 Zawada Jakub poza podium


W Spale odbył sie Puchar Polski weteranów. Nasz Klub reprezentowali Piotr Jarmal, który zajął 4 miejsce, Tomasz Cempa, który był 9 i Łukasz Drobiński, który zajął 7 miejsce a także Waldek Augustowski, który zajął 2 miejsce. Brawo za postawę i oby tak dalej. Link do zdjęć z zawodów


Tomasz Motyka Team

Zawody szermiercze Klub Sportowy AZS AWF Wrocław 2015

1. Puchar Polski I (j. mł. do 17 lat) – grupa średnia i najstarsza 06.09.2015 Radlin

2. Puchar Polski I (j. do 20 lat) – grupa najstarsza 26.09.2015 Wrocław

3. Turniej „Dzień Edukacji Narodowej” – grupa najmłodsza i średnia do 15 lat 03-04.10.2015 Radlin

4. Puchar Polski II (j. mł. do 17 lat) – grupa średnia i najstarsza 10-11.10.2015 Gliwice

5. Puchar Opola – grupa najmłodsza i średnia 17.10.2015 Opole

6. Puchar Polski II (j. do 20 lat) – grupa najstarsza 24-25.10.2015 Gliwice

7. Konsultacja szkoleniowa (grupa średnia i najstarsza) 5-8.11.2015 Kopenhaga

8. Mistrzostwa Berlina – grupa najstarsza 21.11.2015 Berlin

9. Puchar Polski I (seniorzy) – grupa najstarsza 21.11.2015 Gliwice

10. „Gwiazdka ze szpadą” – grupa najmłodsza i średnia 28-29.11.2015 Gliwice

11. Puchar Polski III (j. do 20 lat) – grupa najstarsza 05-06.12.2015 Rybnik

12. Puchar Polski III (j. mł. do 17 lat) – grupa średnia i najstarsza 12-13.12.2015 Wrocław

13. Mistrzostwa Berlina młodzików – grupa średnia i najmłodsza 19-20.12.2015 Berlin

 Kolor czerwony: starty seniorzy

2. Kategorie wiekowe
2.1Obowiązują następujące kategorie wiekowe:

 • Seniorzy (S) – zawodnicy w wieku ponad 23 lata,
 • Młodzieżowcy (Mł) – zawodnicy w wieku 21 – 23 lata,
 • Juniorzy (J) – zawodnicy w wieku 18 – 20 lat,
 • juniorzy młodsi (kadeci) (Jm) – zawodnicy w wieku 15 – 17 lat,
 • młodzicy (M) – zawodnicy w wieku 12 – 14 lat,
 • dzieci (D) – zawodnicy w wieku 10 – 11 lat,
 • zuchy (Z) – zawodnicy w wieku 8 – 9 lat,
 • skrzaty (Sk) – zawodnicy w wieku 6 – 7 lat

Tomasz Motyka trener koordynator d.s. grup naborowych, doktorant AWF, srebrny medalista olimpijski, tel 501 345 948

Puchar Polski PZN w SlopeStyle (11 luty 2017, Czarny Groń) – podium dla AZS AWF Wrocław

W zawodach SlopeStyle (jazda po trasie zawierającej skocznie i przeszkody takie jak poręcze, boxy, …) zawodnik AZS AWF Wrocław zajął 1-miejsce, z bardzo dużą przewagą punktową nad pozostałymi zawodnikami. Na podium stanął również kolejny zawodnik AZS AWF Wrocław – na 3cim miejscu uplasował się Adam Szkopek (student AWF Wrocław).

Snowfest FESTIWAL (11 luty 2017, Szczyrk) – podium dla AZS AWF Wrocław + 2 nagroda za BEST TRICK
 
Tego samego dnia, w godzinach wieczornych Kamil Knop wziął udział w bardzo prestiżowych zawodach, do których zapraszani są najlepsi zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji i Wielkiej Brytanii.
Zawodnicy rywalizowali między sobą w 2 osobowych teamach. Nasz zawodnik, wraz z Nikodemem Franczakiem, stanął na najwyższym podium, kolejny raz triumfując tego dnia.
Kamil zajął również 2 miejsce w konkursie na najlepszy trick tego wieczoru.

Puchar Polski PZN w Big Air (12 luty 2017, Czarny Groń) – 2 miejsce dla Kamila Knopa
 
W kolejnym dniu snowboardowego Pucharu Polski, rozgrywanego na Czarnym Groniu, nasz zawodnik zajął 2 miejsce, „odjeżdżając” czysto tylko jeden z 3 oddanych w konkursie skoków. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę to, iż do klasyfikacji końcowej brane były pod uwagę 2 skoki z 3 oddanych w finale.

Kwalifikacje do finałów OOM 2017.
Reprezentacja AZS AWF Wrocław brała udział w zakończonych już eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2017.
Do finałów zakwalifikowali się i reprezentować Dolny Śląsk będzie w slalomie i slalomie gigancie: Klaudia Pytkowska i Olek Król.
Przed nami jeszcze kwalifikacje do Snowboard Crossu, które odbędą się 23 lutego w Jurgowie – przygotowujemy się do nich, trenując obecnie na lodowcu Kaunertal (Austria).
 
Przy okazji warto wspomnieć, iż Kamil Knop na początku sezonu (9 października 2016) wystartował w Austrii (lodowiec Kaunertal) na zawodach Kaunertal Opening i zajął 3 miejsce.
Do końca sezonu czeka go jeszcze kilka startów a obserwując treningi i progres jaki robi, … wydaje się, że to nie koniec sukcesów.
 
To co potrafi Kamil Knop możecie zobaczyć na jego profilu FB: https://www.facebook.com/kamil.knop.7?ref=br_rs

Zapraszamy na pierwsze w sezonie 2015 zawody skimboardowe, z okazji zakończenia zimy już 21.03.2015r. odbędą się pierwsze ślizgi na najlepszym we Wrocławiu sztucznym torze skimboardowym.

Zaczynamy od godziny 11.00. Zapisy od 10.30.

OTWARTE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W PŁYWANIU ARTYSTYCZNYM (SYNCHRONICZNYM) 2020 BIELAWA 

W dniu 19 grudnia odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu artystycznym. 

W kategorii Junior Młodszy: 

SOLO – II miejsce Jagoda Kruszewska 

DUET – IV miejsce Jagoda Kruszewska i Anna Klepczyk

W kategorii Junior:

SOLO – I miejsce Adrianna Aleksak, IV miejsce Martyna Wójcik

DUET – I miejsce Adrianna Aleksak i Martyna Wójcik 

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY- ŚLĄSKIE 2018
(1-3.07.2018)

W dniach 1-3 lipca 2018 na Termach Maltańskivh w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu synchronicznym.

Nasze zawodniczki zaprezentowały się w 4 konkurencjach:

– SOLO: 6 miejsce Martyna Wójcik,
miejsce 7 Julia Świsterska oraz miejsce 15- Weronika Seniura,
-DUET: 4 miejsce Julia Świsterska i Martyna Wójcik,
-ZESPÓŁ: 4 miejsce,
-KOMBINACJA: 4 miejsce.

Zespół i kombinację zawodniczki popłyneły w składzie: Martyna Wójcik, Julia Świsterska, Martyna Szamburska, Weronika Seniura, Jagoda Kruszewska i Maja Agaciak.

W klasyfikacji punktowej klubów KS AZS AWF Wrocław zajął 4 miejsce.

Dziewczęta świetnie się zaprezentowały realizując założenia własne i trenerek. Zbierały również pochwały sędzin z innych klubów.

Gratulujemy wyników i wytrwałości na treningach. Sezon zdecydowanie można uznać za udany!


MIĘDZYSTREFOWE MISTRZOSTWA MŁODZICZEK
(Wrocław, 17 czerwca 2018)
17 czerwca 2018 na basenie przy Hotelu Gem we Wrocławiu odbyły się Międzystrefowe Mistrzostwa Młodziczek.
Nasze zawodniczki wystartowały w konkurencji zespołów, kombinacji duetów oraz figur.
Wszystkie zawodniczki bardzo dobrze się zaprezentowały.

Do najważniejszych osiągnięć należą:

4 miejsce w konkurencji kombinacji zawodniczki KS AZS AWF Wrocław, które wystąpiły w składzie: Jagoda Kruszewska, Natalia Drohomirecka, Adrianna Paluch, Lena Turowska, Magdalena Czarny, Antonina Filipiak,
 

6 miejsce w konkurencji indywidualnej figur dla Jagody Kruszewskiej

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie:
http://synchro.polswim.pl/miedzystrefowe-mistrzostwa-mlodzi…

Gratulujemy zawodniczkom oraz trenerkom.
Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów i wsparcie dla zawodniczek.


MISTRZOSTWA POLSKI SENIOREK
(Łódź, 9-10 czerwca 2018)

Konkurencja SOLO:
Adrianna Aleksak- 6 miejsce
Wiktoria Frąszczak- 8 miejsce

Konkurencja DUET DOWOLNY:
BRĄZOWY MEDAL – ADRIANNA ALEKSAK I WIKTORIA FRĄSZCZAK 

Konkurencja kombinacji seniorek

BRĄZOWY MEDAL w składzie: Wiktoria Frąszczak, Adrianna Aleksak, Martyna Wójcik, Weronika Seniura, Julia Świsterska, Martyna Szamburska, Nadia Hoffman, Maja Agaciak, Jagoda Kruszewska


HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK DO LAT 15

(Łódź, 9-10 czerwca 2018)

Konkurencja ZESPOŁÓW

BRĄZOWY MEDAL  – zespół w składzie: Julia Świsterska, Martyna Wójcik, Weronika Seniura, Maja Agaciak, Martyna Szamburska, Nadia Hoffman,  Jagoda Kruszewska

Konkurencja DUET:
BRĄZOWY MEDAL-  MARTYNA WÓJCIK I JULIA ŚWISTERSKA

KONKURENCJA SOLO
BRĄZOWY MEDAL – Martyna Wójcik


KOMUNIKAT STREFOWYCH MISTRZOSTW POLSKI MŁODZICZEK W PŁYWANIU SYNCHRONICZNYM


Mistrzostwa Polski 23-24.05.2015.

SUKCES ALEKSANDRY GACEK

Podczas rozegranych w dniach 23-24. 05.2015 r., Mistrzostw Polski Seniorek w Pływaniu Synchronicznym Aleksandra Gacek została dwukrotnie Wicemistrzynią Polski zdobywając:

    – srebrny medal w konkurencji solo techniczne z wynikiem 67,2550 pkt.
– srebrny medal w konkurencji solo dowolne z wynikiem 70,2333 pkt.

Gratulujemy Ci Olu!

W rywalizacji sportowej w kategorii wiekowej Juniorek Polski Juniorek Młodszych

7 miejsce konkurencji duetów wywalczyły Adrianna Aleksak i Wiktoria Frąszczak (z wynikiem 112.6734).

Szczegółowe wyniki są dostępne tutaj: http://synchro.polswim.pl/wyniki-mps-i-zawodow-do-lat-15


Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 25-26.04.2015 r.
SUKCES WIKTORII FRĄSZCZAK I ADRIANNY ALEKSAK!

 

Podczas zawodów rozegranych w Bielawie 4 miejsce w konkurencji duetów zdobyły reprezentantki KS
AZS-AWF WROCŁAW – Wiktoria Frąszczak i Adrianna Aleksak uzyskując  wynik 111,6612. W Konkurencji solo Wiktoria uplasowała się na 7 miejscu z wynikiem 110,7334. W konkurencji figur obie zawodniczki znacznie poprawiły swoje rezultaty z ubiegłego roku (!).
Gratulujemy współautorom sukcesu – Rodzicom zawodniczek.
W zawodach zaprezentowały się nasze maluchy Z KS AZS-AWF i zaprzyjaźnionego Międzyszkolnego Klubu sportowego Juvenia Wrocław, które zdobywały doświadczenie, dzielnie startowały i kibicowały starszym koleżankom.
W kombinacji 6 miejsce zdobyły: Szyda Dominika, Świsterska Julia, Wójcik Martyna, Seniura Weronika, Kilian Gabriela, Marciniak Zuzanna, Stefańska Natalia, Rałowska Roksana, Jędrzejewska Magdalena, Krajcer Karolina (MKS JUVENIA WROCŁAW)

W konkurencji zespołów 9 miejsce zdobyły: Szyda Dominika, Świsterska Julia, Wójcik Martyna, Seniura Weronika, Kilian Gabriela, Marciniak Zuzanna, Stefańska Natalia, Rałowska Roksana ( MKS JUVENIA WROCŁAW).

a 11 miejsce wywalczyły: Kruszewska Jagoda, Żuk Martyna, Sienniak Agata, Witkowska Hanna, Drohomirecka Natalia (KS AZS-AWF WROCŁAW) !

Wyniki z zawodów są dostępne tutaj: http://synchro.polswim.pl/wyniki-ii-eliminacji-do-oom-biela…


W dniach 27-28.02.2015 r. odbył się Międzynarodowy Miting Poznań Cup w pływaniu synchronicznym. W konkurencji solo techniczne seniorek nasza Aleksandra Gacek okazała się najlepszą Polką i wywalczyła w pięknym stylu brązowy medal.
W konkurencji solo dowolne Ola zdobyła również brązowy medal a ponieważ uzyskała taki sam rezultat jak Sandra Kaczmarek z AZS-AWF Poznań, wspólnie stanęły na trzecim stopniu podium. W dwuboju (solo dowolne i solo techniczne) trzecie miejsce ponownie zdobyła Aleksandra Gacek.
W konkurencji duetów pięknie zaprezentowały się  Wiktoria Frąszczak i  Adrianna Aleksak (najmłodsza zawodniczka na zawodach), które zdobywały doświadczenie i potwierdziły swój potencjał sportowy.
Gratulujemy Wiktorii Frąszczak pierwszego startu w konkurencji solowej  i uzyskania bardzo dobrego rezultatu sportowego.

A Klubowi AZS-AWF WROCŁAW DZIĘKUJEMY, za  wsparcie i możliwość spokojnego trenowania w profesjonalnych warunkach i sportowej atmosferze.

W sobotę, 27.02.2016 r. odbędzie się mecz 2 ligi piłki ręcznej kobiet (starcie lidera z vice-liderem): KS AZS-AWF Handball 28 Wrocław – Oborniki Wlkp.
Początek o godz. 20.00 w Hali Wielofunkcyjnej, przy ul. Paderewskiego 35
Zapraszamy!
WSTĘP WOLNY

Dnia 05 grudnia 2015r. w Kompleksie Naukowo-Dydaktycznym Stadionu Olimpijskiego P-5, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przy ulicy Mickiewicza 58, odbył się II Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dzieci w grze jeden przeciwko jednemu. Głównym organizatorem imprezy była Akademicka Szkółka Piłkarska  Klubu Sportowego AZS AWF Wrocław, która wraz ze studentami specjalizacji  instruktorskiej AWF Wrocław sprawnie przeprowadziła świąteczne zmagania piłkarskie, chłopców urodzonych w 2008 i 2009 roku. Do rywalizacji przystąpiło 22 młodych zawodników z Akademii Piłkarskiej Sokół Smolec i Akademickiej Szkółki Piłkarskiej AZS AWF Wrocław. W wyniku losowania dzieci zostały podzielone na 2 grupy „A” i „B” ( po 11 zawodników w grupie). Mecze rozgrywano systemem ,,każdy z każdym” na specjalnie przygotowanych w tym celu boiskach. Pojedynczy mecz trwał 2min. W tym właśnie czasie dzieci toczyły zacięte pojedynki na dwóch boiskach. Dzięki temu każdy z młodych piłkarzy bez względu na uzyskane miejsce rozegrał 10 meczy. Mecze były punktowane : (zwycięstwo-3pkt, remis-1pkt, a przegrana-0pkt). W grupie „A” pierwsze miejsce zajął Piotr Nahurski, drugie miejsce  Marcel Regnowski – obaj z Akademii Piłkarskiej Sokół Smolec. Trzecie miejsce zajął Maurycy Kübler , uczeń-sportowiec AZS AWF Wrocław. W grupie B zwycięzcą, przy tej samie liczbie zdobytych punktów, ale z większą liczba zdobytych bramek, okazał się Maks Piwko z Akademii Piłkarskiej Sokół Smolec, pokonując lecz nie w bezpośrednim pojedynku Wiktora Iwańskiego z  AZS AWF Wrocław, który tym samym zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce przypadło w udziale Filipowi Krym ze Smolca. Na wyróżnienie zasługują jeszcze inni zawodnicy z Naszej Szkółki Piłkarskiej  – AZS AWF Wrocław: Grupa A (4 miejsce- Szymon Wiśniowski i 5 miejsce-Adam Romanek). Grupa B (5 miejsce – Maksymilian Orszulski, 6 miejsce – Maksymilian Szydło). Godna podkreślenia jest bardzo dobra organizacja imprezy, oraz dobry poziom sportowy chłopców biorących udział w grze jeden przeciwko jednemu.  Wszystkim uczestnikom zawodów zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci słodyczy. Turniej ten dał kolejny bagaż doświadczeń, które mamy nadzieję zaprocentują pozytywnie w przyszłości. Uczestnicy turnieju podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, starając się wypaść jak najlepiej. Mikołajkowe rozgrywki zakończyły się w przyjaznej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji. Po wyczerpujących zmaganiach piłkarskich, uczniowie-sportowcy ASP AZS AWF Wrocław w składzie: ( Szymon Wiśniowski, Maurycy Kübler, Patryk Gieroń, Tymoteusz Płaksej, Bartek Fuchs, Aleksander Kruszelnicki, Adam Romanek, Maksymilian Szydło, Wiktor Iwański, Michał Jurek, Karol Kuczała, Maksymilian Orszulski, Kuba Operacz ), oraz Rodzice wymienionych wyżej dzieci zostali zaproszeni na drobny poczęstunek. Imprezę uświetniła wesoła wizyta Świętego Mikołaja, który za sam udział w turnieju postanowił obdarować naszych młodych piłkarzy rozmaitymi prezentami, które zupełnie przypadkiem trzymał w swoim wielkim worku. W tym miejscu Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w turnieju, rodzicom dzieci, trenerom, studentom oraz wszystkim osobom, które poświęciły swój sobotni czas i zdecydowali się przyjść i pomóc w organizacji lub po prostu pooglądać widowiskowe, piłkarskie pojedynki naszych młodych adeptów futbolu.

 

w imieniu Organizatorów

                     Koordynator ASP AZS AWF Wrocław

                                                      Dr Jarosław Nosal

 

 


Dzieci Akademickiej Szkółki Piłkarskiej AZS-AWF Wrocław w sezonie 2014/2015 uczestniczyli
w następujących imprezach:
– Turniej wewnętrzny – listopad 2014, hala sportowa przy ul. Witelona 25
– Mikołajki w Hali Wielofunkcyjnej AWF Wrocław
– Wspólny trening z „Olympic” Wrocław
– Turniej w kat. Skrzat w Łanach Wrocławskich
– Trening pokazowy podczas kongresu „All About Football” dla trenerów i nauczycieli
piłki nożnej
W sezonie 2015/2016 są zaplanowane następujące imprezy:
– 10.10.2015r. – turniej piłkarski na Naszym obiekcie z udziałem klubów wrocławskich,
– 07.11.2015r. – turniej piłkarski na Naszym obiekcie z udziałem klubów dolnośląskich
– 05.05.2015r. – Mikołajkowy Festyn Piłkarski

ZŁOTE MEDALE W FINAŁACH XXVI OOM W GIMNASTYCE SPORTOWEJ KOBIET I MĘŻCZYZN
DLA KLUBU SPORTOWEGO AZS-AWF WROCŁAW!

W dniach 22-25 października w Białej Podlaskiej, pomimo pandemii, odbyły się Finały XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn, w której wzięło udział 6 zawodniczek KS AZS-AWF Wrocław.  Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem naszych gimnastyczek, wywalczyliśmy 6 złotych medali i 1 srebrny!

W kategorii klasy III
Ida Berezowska wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski (!) i złoty medal w wieloboju, ponadto zdobyła jeszcze 2 złote medale finałach na przyrządach.

Maja Bartosiewicz zdobyła złoto w finale na skoku i 18 m. w wieloboju,

Oliwia Hyszczyn zajęła 6,7 i 8 miejsce w wieloboju i 2 finałach na skoku i poręczach (odpowiednio) (wszystkie miejsca punktowane).

W klasie II

Oliwia Semba wywalczyła złoty medal w finale na poręczach i dwa razy 7. miejsce: w wieloboju i finale na równoważni.

Nadia Majchrzak zajęła 5 m. w finale na skoku, 6 m. w finale na poręczach i 10 m. w wieloboju.

W Gimnastyce Sportowej Mężczyzn również nie zostaliśmy bez medali!

Nasz jedyny zawodnik Roman Dubovytskyi  wywalczył złoto w wieloboju, zostając tegorocznym Mistrzem Polski! W finale na koniu z łękami zdobył srebro, a  w finale na kółkach zajął 4. miejsce.

 Wyniki te złożyły się na łączną sumę  55 punktów (najwięcej od czasu istnienia sekcji Gimnastyki Sportowej), co w efekcie  oznacza 7. miejsce w klasyfikacji klubowej i 5. miejsce w klasyfikacji województw!

Gratulacje zarówno dla zawodników, rodziców, jaki i dla trenerów!


ZŁOTE GIMNASTYCZKI Z WROCŁAWIA !!!

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI W GIMNASTYCE SPORTOWEJ KLASY MŁODZIEŻOWEJ odbyły się w Nysie w dniu 26.11.2016. Zawodniczki KS AZS-AWF Wrocław spisały się medal i to na złoty (!!!), wyprzedzając drużyny z Krakowa, Szczecina, Zabrza, Katowic, Gdańska, Łodzi, z których kluby mają długoletnie tradycje w gimnastyce sportowej i znacznie lepsze warunki bazowe do uprawiania tej dyscypliny sportu niż nasze gimnastyczki.  Prawda jest też, że gdyby nie władze AWF we Wrocławiu i klubu AZS-AWF nie moglibyśmy szkolić młodych adeptów gimnastyki na takim poziomie.

Najwyższe słowa uznania dla ciężkiej, codziennej pracy trenerskiej należą się trenerom, bez których nie byłoby takiego sukcesu, a są to: Swietłana Gradzik – trener główny, Marcin Dmytrów – drugi trener oraz Paula Kwiczala – instruktorka, studentka AWF. Swój wkład w sukces złotej drużyny ma także dr Piotr Piestrak – pracownik Zakładu Gimnastyki AWF, który wszystkie te zawodniczki przygotowywał do sporu wyczynowego na wstępnym etapie szkolenia. Do niedawna współpracował z nami także Janek Zajdel.

Skład złotej drużyny:

Oliwia Semba, Natalia Ługowska, Weronika Belicak, Ida Berezowska, Oliwia Hyszczyn (na zdjęciach w biało-czarnych strojach).

W zawodach brały udział również młodsze zawodniczki, tworząc niepełny skład drugiej drużyny naszego Klubu: Zuzanna Kalisz, Wiktoria Bąk, Aleksandra Fabijan (na zdjęciach w strojach różowo-czarnych). Start drugiej drużyny, pierwszy na takich zawodach, trenerzy oceniają bardzo wysoko.

Wyniki w klasyfikacji drużynowej:

1. KS AZS AWF Wrocław I – 232,900 pkt.
2. TS Wisła Kraków I – 229,565 pkt.
3. MKS Kusy Szczecin I – 228,898 pkt.
4. NTG Nysa – 226,700 pkt.
5. UKS AS Olimpijczyk Gdańsk – 226,116 pkt.
6. MKS Gdańsk – 220, 533 pkt.
7. TS Wisła Kraków II – 219, 782 pkt.
8. KS Korona Kraków – 217,982 pkt.
9. KS Iskra Zabrze – 217,348 pkt.
10. UKS SP7 Łódź – 213,765 pkt.
11. MKS Kusy Szczecin II – 212,866 pkt.
12. KS AZS AWFiS Gdańsk – 189,366 pkt.
13. KS AZS AWF Wrocław II – 151,982 pkt.
14. MKS Pałac Młodzieży Katowice – 61,233 pkt.

                                                                                              Koordynator Sekcji Sportów Gimnastycznych

                                                                                                          KS AZS-AWF Wrocław

                                                                                                            Małgorzata Sobera


Mała Olimpiada w Gimnastyce Sportowej  – Szczecin 8-9.10.2016

Zawodniczki i zawodnicy KS AZS-AWF Wrocław wzięli udział w zawodach ogólnopolskich pod nazwa „Mała Olimpiada”, do których dostało się po 12 najlepszych zawodników/czek z każdej strefy na zawodach Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w 2016 roku. Nasi młodzi adepci gimnastyki sportowej spisali się „na medal”:

Natalia Ługowska:

1 miejsce – wielobój
1 miejsce – finał na równoważni
2 miejsce – finał na skoku

Oliwia Semba:

2 miejsce – wielobój
1 miejsce – finał na skoku
1 miejsce – finał na poręczach

Weronika Belicak:

5 miejsce – wielobój
4 miejsce – finał na poręczach 
5 miejsce – finał na równoważni

Weronika Słabczyńska:

21 miejsce – wielobój
6 miejsce – finał na równoważni

Ida Berezowska:

17 miejsce – wielobój
4 miejsce – finał na równoważni

Patryk Ługowski:

12 miejsce – wielobój
3 miejsce – finał na drążku         

Kacper Krymarys:

47 miejsce – wielobój

Trenerami w/w gimnastyczek i gimnastyków są: mgr Swietłana Gradzik – kierownik wyszkolenia, mgr Marcin Dmytrów – trener oraz Paula Kwiczala – pomocnik trenera (studentka AWF). W wyszkoleniu zawodników o zawodniczek brali również udział dr Piotr Piestrak – pracownik AWF i Jan Zajdel – pomocnik trenera.

                                                                                                             

Koordynator Sekcji Sportów Gimnastycznych

                                                                     Dr hab. Małgorzata Sobera, prof. AWF Wrocław

 


Sekcja Gimnastyki Sportowej Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław
Zawody „Mała Olimpiada”

Siemianowice Śląskie 10-11.10.2015

Zawodnicy i zawodniczki naszego Klubu wzięli udział w „Małej Olimpiadzie” – zawodach dla 12 najlepszych z każdej strefy po Młodzieżowych Mistrzostwach Młodzików w 2015 roku.

Najlepszy w wieloboju, wśród 48 chłopców z całej Polski, okazał się OLIWIER PUTZ, który wygrał też finał na drążku.

Zawodniczki naszego Klubu dzielnie walczyły w wieloboju i zajęły miejsca:
Oliwia Semba – 12, Maura Stępniak – 13, Ługowska Natalia – 22 i Belicak Weronika – 27. Zawodniczki: Izabela Młot i Nina Topolnicka startowały w zawodach towarzyskich i zajęły w finałach odpowiednio 1. i 2. miejsce.

Trenerem głównym wyszkolenia zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, trenerami wpsółpracującymi są: Marcin Dmytrów i Jan Zajdel. Warto też podkreślić, że trenerem szkolenia początkowego grup naborowych jest dr Piotr Piestrak, pracownik AWF Wrocław, który rozpoczyna pracę ze wszystkimi najmłodszymi (4-letnimi) adeptkami gimnastyki sportowej.


Zawodniczki Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław sekcji gimnastyki sportowej wzięły udział w zawodach strefowych MMM w klasie młodzieżowej i III – strefa południowa, które odbyły się w Katowicach w dniach 5-6.06.2015 zdobywając łącznie 8 medali

Najlepsza w czwórboju klasy III oraz w finałach na skoku i 2. na poręczach okazała się NADIA CEDRO (9 lat), która z Katowic przywiozła 3 medale. ANNA KLEPCZYK (9 lat) w finale w nowej konkurencji ćwiczeń na drążku w paskach zajęła 5 miejsce.

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki klasy młodzieżowej (kategoria do lat 8). Srebrny medal w wieloboju zdobyła OLIWIA SEMBA (7 lat), a miejsca od 5 do 7 zajęły kolejno MAURA STĘPNIAK (8 lat) WERONIKA BELICAK (7 lat) i NATALIA ŁUGOWSKA (7 lat). Zawodniczki musiały walczyć z 32 uczestniczkami zawodów z województw opolskiego (klub NTG Nysa) i śląskiego (Iskra Zabrze i MKS Pałac Młodzieży Katowice). Szczególne brawa należą się debiutantkom: Oliwii, Weronice i Natalii, wszystkie zajęły miejsca w pierwszej 8. i tym samym dostały się do jesiennego finału Mistrzostw Polski w Klasie Młodzieżowej.

Niestety w tym roku nie starowały, z powodu choroby, nasze dwie bardzo dobre zawodniczki IZA MŁOT (8 lat) i NINA TOPOLNICKA (8 lat) szkoda, bo medali byłoby jeszcze więcej.

Trenerem głównym wyszkolenia zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, trenerami wpsółpracującymi są: Marcin Dmytrów i Jan Zajdel. Warto też podkreślić, że trenerem szkolenia początkowego grup naborowych jest dr Piotr Piestrak, pracownik AWF Wrocław, który rozpoczyna pracę ze wszystkimi najmłodszymi (4-letnimi) adeptkami gimnastyki sportowej.

Na uwagę zasługuje fakt, że opiekę mentalną i wsparcie dla młodych zawodniczek podczas startu wzięła na siebie nasza 15-letnia gimnastyczka OLGA BORYSŁAWSKA.

Koordynator Sekcji Sportów Gimnastycznych

Małgorzata Sobera

 


W dniu  17.05.2015 w Nysie odbyły się Międzyklubowe  Zawody Młodzików w Gimnastyce Sportowej Chłopców. W zawodach wzięło udział 39 chłopców w wieku 7-9 lat z czterech klubów gimnastycznych:

KS AZS-AWF Wrocław

NTG Nysa

KS Korona Kraków

KG Radlin

Reprezentanci naszego Klubu świetnie rozpoczęli letni sezon startowy.

Oliver Putz pokonał wszystkich 17 chłopców w swojej grupie wiekowej 9-latków i wygrał 4-bój (ćw. wolne, skrzynia, skok i drążek) zdobywając łącznie 57,7 pkt. Drugie miejsce zajął zawodnik z Nysy Cezary Jaseniuk  – 57, 4 pkt., a trzecie – Krakowianin Jan Rusek – 55,4 pkt.

Bartłomiej Woźniak  startował w młodszej grupie 7-8-latków i zajął dobre 5. miejsjce z sumą  53.5 pkt.  ustępując miejsca zawodnikom z Krakowa i  Radlina.

Nasz debiutant Ługowski Patryk uplasował się w środku listy na 11. miejscu (50,50 pkt.), co dobrze rokuje na przyszłość. Patryk ma dopiero 7 lat i od niedawna ćwiczy regularnie gimnastykę sportową.

Start na czterech całkiem różnych przyrządach jest dla tak młodych zawodników nie lada wyzwaniem, ale jak widać wszyscy poradzili sobie wspaniale.

Trenerami chłopców w KS AZS-AWF Wrocław są: Marcin Dmytrów i Jan Zajdel.

Trenerem koordynatorem szkolenia jest mgr Swietłana Tarkowska – trenerka Sekcji Gimnastyki Sportowej Kobiet i Mężczyzn.

                                                                                              Małgorzata Sobera – koordynator

Sekcji Sportów Gimnastycznych w KS AZS-AWF Wrocław


9-10 kwietnia 2015r. w Poznaniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Układach Zbiorowych oraz Ogólnopolskie Zawody o Puchar Prezesa PZG (Gimnastyka Artystyczna).
Klub Sportowy AZS-AWF Wrocław reprezentowała bardzo liczna ekipa. Wystąpiły trzy nasze „zbiorówki”: 
Maluszki (rocznik 2009), w składzie: Maja ZIMIERSKA, Hanna STEMBALSKA, Maja TUROŃ, Maja CEBULSKA, Martynka WESOŁOWSKA oraz Blanka MIKOŁAJCZYK
„Cola” (rocznik 2008), w składzie: Aleksandra ŁOWIŃSKA, Nikola BUCZEK, Julia HUBER, Natalia KRUK, Weronika LAMBERSKA, Julia DĘBSKA oraz Amelia SOZAŃSKA
„Prhaps-y” (rocznik 2006/2007), w składzie: Kinga TYRCZ, Magdalena NIEPLOWICZ, Weronika WOLSZA, Laura KRZYWULSKA, Malwina ŚLIWIŃSKA, Lidia DOLACKA oraz Natalia NOWAK
W zawodach indywidualnych o Puchar Prezesa PZG (układ taneczny i skakanka) reprezentowały nas: Weronika LAMBERSKA, Kinga TYRCZ, Magdalena NIEPLOWICZ, Weronika WOLSZA oraz Laura KRZYWULSKA
To był pierwszy start naszych najmłodszych zawodniczek, pełen emocji, radości (ale też i łez). Publiczność kibicowała wszystkim naszym „gwiazdeczkom”.
Dziewczyny wystąpiły REWELACYJNIE !!!!!!!!!
GRATULUJEMY 🙂

17-18 kwietnia 2015 r. – nasze „artystki” ruszyły na podbój Słowackiej Nitry. 🙂 Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła Zosia BIEL (8 miejsce), potem Zuzanna PIASECKA (2 miejsce) i Martyna ŻUK (20 miejsce), a na zakończenie w kategorii seniorek mogliśmy oglądać Monikę PILAS (6 miejsce)… 🙂 … Gratulujemy ….


W dniach 11-12 kwietnia 2015 w Bielsku Białej odbył się XI Ogólnopolski Turniej Beskidów. W zawodach tych wystartowało ponad 100 zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych. AZS-AWF Wrocław reprezentowały: Urszula Janiszewska (w kategorii juniorek Ula w pięknym stylu wywalczyła 12 miejsce), Zuzia Piasecka (która startując po raz pierwszy w kategorii juniora młodszego ze starszymi od siebie koleżankami uplasowała się na 13 pozycji) oraz Zosia Biel (z zaszczytnym 5 miejscem w kategorii młodzika).


19 marca 2015r. w IX Liceum Ogólnokształcącym podczas mistrzostw aerobiku, nasze najmłodsze gimnastyczki prezentowały swoje umiejętności z zakresu gimnastyki artystycznej.

To był kolejny wspaniały występ.

Były ogromne brawa, gratulacje, podziw dla niezwykłych umiejętności dziewczynek, dyplomy, a potem super zabawa … i oczywiście zaproszenie na występy w przyszłym roku. Do zobaczenia …


07 marca 2015r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 przy ul. Wietrznej 50, odbyły się Dni Otwarte. 
Świetnie zaprezentowały się nasze zawodniczki
, promując gimnastykę artystyczną swoimi występami. Publiczność długo oklaskiwała pokazy naszych „gwiazdeczek”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

 


Nowy sezon startowy w Gimnastyce Artystycznej rozpoczęty.

Jako pierwsze w I-wszej edycji Pucharu Polski, który odbył się w Gdyni w dniach 07-08 marca 2015r., wystartowały Monika PILAS (w kategorii seniorek) i Urszula JANISZEWSKA (w kategorii juniorek). Dziewczyny zaprezentowały się super – gratulujemy !!!

Przed nimi kolejne zawody w Bielsku Białej, na Słowacji, w Austrii i …………….

Już teraz trzymamy kciuki!


Kolejny – czwarty już w tym sezonie – sukces zawodniczek i zawodników Sekcji Gimnastyki Sportowej KS AZS-AWF Wrocław!

         W dniu 06.12.2014  w Łodzi odbyły się towarzyskie zawody Mikołajkowe w Gimnastyce Sportowej Dziewcząt i Chłopców  klasy młodzieżowej (rocznik 2006/2007). W zawodach startowało łącznie  po 20 zawodniczek i zawodników z 4 klubów Polski : Krakowa, Szczecina, Łodzi i Wrocławia.

         Reprezentantki Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław zajęły całe podium w kolejności: 1. Nadia Cedro (8 lat), 2. Izabela Młot (7 lat) i 3. Anna Klepczyk (8 lat), 6. Nina Topolnicka (7 lat), 12. Maura Stępniak (7 lat). Pani Trener Swietłana Tarkowska była bardzo dumna ze startu swoich podopiecznych i została poproszona o udzielenie wywiadu dla regionalnej telewizji.  

         Bardzo dobrze spisał się też nasz zawodnik Oliwier Pütz, który zajął 4. miejsce w wieloboju pomimo bardzo dobrego wykonania wszystkich układów. Drugi nasz zawodnik Bartłomiej Woźniak, tym razem zaliczył słabszy start, ale trenerzy pokładają nadzieję, że następny sezon będzie znacznie lepszy. Bartek jest  o rok młodszy od Oliwiera i w przyszłym roku ma szansę pokazać co potrafi.

Trenerem głównym chłopców jest Marcin Dmytrów (student AWF W-W, były gimnastyk z Nysy), a pomocniczym Jan Zajdel (były gimnastyk z Nysy). Obaj trenerzy pracują solidnie przygotowując zarówno chłopców jak i dziewczęta do startu  w zawodach. Sukcesu podopiecznych w/w trenerów są najlepszym sprawdzianem ich pracy na sali gimnastycznej.

Zawodniczkom, Trenerom i Rodzicom serdecznie GRATULUJEMY!


DRUŻYNOWY PUCHAR POLSKI W GIMNASTYCE SPORTOWEJ KOBIET
KLASA MŁODZIEŻOWA – ZABRZE 22.11.2014

         W dniu 22.11.2014  w Zabrzu odbyły się zawody  – zawody dla zawodniczek z całej Polski w najmłodszej kategorii – klasy młodzieżowej (rocznik 2006/2007). W zawodach startowało łącznie 59 zawodniczek reprezentujących 11 drużyn. W drużynie stratuje 5 zawodniczek, ale do końcowego wyniku drużyny liczą się 4 najlepsze oceny na danym przyrządzie, a ich suma stanowi wynik drużyny.

         Reprezentantki Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław brały udział w tych zawodach po raz pierwszy i od razu „wskoczyły” do strefy medalowej,  zdobyły brązowy medal (!) … czego nie spodziewała się nawet sama Pani Trener Swietłana Tarkowska.  

         W skład drużyny Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław wchodziło 5 zawodniczek, które w tym sezonie jesiennym dopiero zaczęły startować na zawodach: Nadia Cedro (8 lat), Izabela Młot (7 lat), Anna Klepczyk (8 lat), Nina Topolnicka (7 lat) i Maura Stępniak (7 lat) i odniosły kolejny sukces.

         Trenerem głównym zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, a trenerem pomocniczym Marcin Dmytrów (student AWF W-W, były gimnastyk z Nysy) i Jan Zajdel (były gimnastyk z Nysy). Warto nadmienić, że wszystkie te zawodniczki zaczynały przygodę z gimnastyką pod okiem Trenera grup naborowych dr. Piotra Piestraka – pracownika Zakładu Teorii i Metodyki Gimnastyki AWF Wrocław – jako 4-latki (!). Jak widać długoletni trud wreszcie przynosi efekty… Należy również podkreślić bardzo dobrą współpracę z rodzicami i szczególnie ważne ich zaangażowanie w sprawy sekcji. Dziękujemy!

Kolejne zawody – towarzyskie, mikołajkowe –  odbędą się w dniu 6.12.2014 w Łodzi.

         Kolejność drużyn (wyniki sumy 4 przyrządów):

1. TS Wisła Kraków I drużyna            – 228,150 pkt.

2. MKS Kusy Szczecin I drużyna         – 221,450 pkt.

3. KS AZS-AWF Wrocław                    – 220,400 pkt.

4. KS Iskra Zabrze I drużyna               – 219,850 pkt.

5. Pałac Młodzieży Katowice             – 217,250 pkt.

6. KS Korona Kraków I drużyna         – 211,200 pkt.

7. TS Wiła Kraków II drużyna             – 209,900 pkt.

8. KS Iskra Zabrze II drużyna              – 206,600 pkt.

Zawodniczkom, Trenerom i Rodzicom serdecznie GRATULUJEMY !

 


I  TOWARZYSKIE ZAWODY W GIMNASTYCE SPORTOWEJ CHŁOPCÓW WE WROCŁAWIU

W dniu 15.11.2014 o godz. 12.00 w Sali Zakładu Teorii i Metodyki Gimnastyki przy AWF Wrocław odbyły się pierwsze zawody towarzyskie w gimnastyce sportowej chłopców w kategorii młodzików do lat 8.

Gimnastyka sportowa chłopców nie istniała we Wrocławiu od ponad 40 lat, ale dzięki pracy i determinacji Trenerów Klubu Sportowego AZS-AWF we Wrocławiu od początku 2013 roku rozpoczęła działalność sekcja chłopców pod kierownictwem szkoleniowym trenerki Swietłany Tarkowskiej i instruktora Marcina Dmytrowa. Współpracują z nimi instruktor Tomasz Prygiel i Jan Zajdel. Dwóch zawodników w/w trenerów: Oliwier Pütz  i Bartłomiej Woźniak pierwszy raz w życiu wystartowali w czerwcu 2014 na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zabrzu i uplasowali się tam w połowie listy startujących. Pierwsze kroki w tym sporcie są bardzo trudne…

Po kilku miesiącach treningu w trójmeczu towarzyskim z zawodnikami z NTG Nysa (7 zawodników) i Korony Karków (6 zawodników) nasi dzielni chłopcy spisali się bardzo dobrze.

Wyniki zawodów w czwórboju gimnastycznym chłopców:

 

1. Cezary Jaseniuk – NTG Nysa – 56,3 pkt.
    Oliwier Pütz – KS AZS-AWF Wrocław – 56,3 pkt.

2. Nguyen Quang Huy – Korona Kraków – 54,6 pkt.

3. Leon Pawlik  – Korona Kraków – 54,2 pkt.

4. Karol Kołodziejczyk – Korona Kraków – 54,0 pkt.

5. Miłosz Kulpa – NTG Nysa – 53,8 pkt. 

6. Bartłomiej Woźniak – KS AZS-AWF Wrocław – 53,4 pkt.

7. Jakub Sadza – NTG Nysa – 53,1 pkt. 
 

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy udanego startu!

 


Najnowsze osiągnięcia zawodniczek gimnastyki sportowej KS AZS-AWF Wrocław

W dniach 24-26.10.2014 w Nysie odbyła się MAŁA OLIMPIADA – zawody dla 35 zawodniczek z całej Polski w najmłodszej kategorii wiekowej, które zakwalifikowały się do startu w tych zawodach po strefowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek.

Z Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław zakwalifikowały się do „Małej Olimpiady” 3 zawodniczki: Nadia Cedro (8 lat), Izabela Młot (7 lat) i Anna Klepczyk (8 lat) i odniosły kolejny sukces.

W wieloboju najlepsza w Polsce okazała Nadia Cedro (57,93 pkt.) KS AZS-AWF Wrocław wyprzedzając zawodniczki z UKS „SMS Olsztyn” Monikę Wiśniewską (57, 37 pkt.) i Martynę Szumny (56,60 pkt.) z TS „Wisła” Kraków, na 4. miejscu uplasowała się Izabela Młot (56,27 pkt.), a następnie Katarzyna Porąbka (55,20 pkt.) z TS „Wisła” Kraków i Anna Bukowska (55,1 pkt) z MKS Kusy Szczecin. Anna Klepczyk – KS AZS-AWF Wrocław – zajęła 18. miejsce z wynikiem 53,6 pkt.

Równie dobrze zawodniczki spisały się w rywalizacji finałowej, w której startuje 8 najlepszych zawodniczek na danym przyrządzie po zawodach w wieloboju.

W układzie na równoważni Nadia Cedro zdobyła złoty medal razem z zawodniczką z Olsztyna Moniką Wiśniewską, a w finale na poręczach srebrny medal zdobyła Izabela Młot. W konkurencji skoku przez stół gimnastyczny Nadia Cedro zdobyła brązowy medal, a Izabela Młot zajęła 8. miejsce.

Trenerem głównym zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, a trenerem pomocniczym Marcin Dmytrów.

Zawodniczkom i trenerom serdecznie gratulujemy !


Zawodniczki Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław sekcji gimnastyki sportowej wzięły udział w zawodach strefowych MMM – strefa południowa, które odbyły się w Zabrzu w dniach 13-14.06.2014 i odniosły sukces, zdobywając łącznie 7 medali.

Najlepsza w czwórboju okazała się NADIA CEDRO (8 lat), która z Zabrza przywiozła 3 złote medale. Nadia triumfowała jeszcze w finałach na skoku i na poręczach. Czwarte miejsce w wieloboju zajęła IZABELA MŁOT (7 lat), a 9. była ANNA KLEPCZYK (8 lat). Dobrze spisały się też MAURA STĘPNIAK (7 lat) i NINA TOPOLNICKA (7 lat) zajmując odpowiednio miejsca 18 i 19. W układzie finałowym na równoważni bezkonkurencyjna była Iza Młot, najmłodsza uczestniczka tych zawodów, a na poręczach 3. miejsce zdobyła Ania Klepczyk. W finale w konkurencji skoku gimnastyczki wykonywały salto w przód z odbicia z odskoczni. Zawodniczki KS AZS-AWF Wrocław zdominowały podium: 1. była Nadia Cedro, 2. miejsce ex aequo zdobyły Iza Młot i Ania Klepczyk.  

W zawodach MMM brało udział 39 gimnastyczek do lat 9 z województw opolskiego (klub NTG Nysa) i śląskiego (2 kluby Iskra Zabrze i MKS Pałac Młodzieży Katowice). Na uwagę zasługuje fakt, że opiekę mentalną i wsparcie dla młodych zawodniczek podczas startu wzięła na siebie 14-letnia gimnastyczka OLGA BORYSŁAWSKA, która jest już juniorką i na ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorek zajęła 7. miejsce w finale na ćwiczeniach wolnych.

Większość z w/w dziewcząt oprócz Nadii to debiutantki, startowały po raz pierwszy na zawodach poza Wrocławiem i macierzystym klubem, a ich hart ducha i umiejętność koncentracji podczas zawodów  dobrze rokują na przyszłość.       

Sukcesy te są dziełem zespołu trenerów sekcji gimnastyki sportowej KS AZS-AWF Wrocław. Trenerem głównym wyszkolenia zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, drugim trenerem – Marcin Dmytrów. Warto też podkreślić, że trenerem szkolenia początkowego grup naborowych jest dr Piotr Piestrak, pracownik AWF Wrocław, który rozpoczyna pracę ze wszystkimi najmłodszymi (4-letnimi) adeptkami gimnastyki sportowej przy pomocy instruktorów: Magdaleny Cierpiał, Mirosława Habaja i Jakuba Paszyńskiego. Już 7-8-letnie dzieci wykonują niełatwe ćwiczenia na 4 przyrządach: skoku, poręczach asymetrycznych, równoważni i ćwiczeniach wolnych.  Nauka ćwiczeń podstawowych, kształtowanie siły i elastyczności mięśni a nade wszytsko koordynacji  ruchów  musi rozpoczynać się w wieku 4-5 lat, żeby zawodniczka była w stanie podołać wymaganiom regulaminu gimnastyki sportowej i wystartować na zawodach. Dzieci, po 1-2 latach szkolenia, nabywają nieprzeciętnych umiejętności gimnastycznych na przyrządach, ale też uczą się systematyczności i konsekwencji w pracy na treningu. Na efekty trzeba cierpliwie czekać, a te w końcu przychodzą – sukcesy i cała radość z wygranej. Jak widać w sekcji gimnastyki sportowej wiedzą jak tego można dokonać. Na pochwałę zasługuje w tym miejscu zaangażowanie rodziców dzieci, od ich systematyczności zależy znaczna część sukcesu. Zgrany zespół trenerów, rodziców i zawodniczek przy wsparciu władz KS AZS-AWF Wrocław i samej AWF, na której obiektach trenują 3 sekcje sportów gimnastycznych, tworzy niezbędne warunki do rozwijania tej dyscypliny sportu. Naszym zdaniem to gimnastyka sportowa leży u podstaw wszystkich innych dyscyplin sportowych, a dziecko ma szansę na harmonijny rozwój motoryczny. Nawet jeśli nie osiągnie najwyższego miejsca na podium, to po takim szkoleniu jest gotowe do uprawiania każdego sportu.

 

Wyniki wieloboju w MMM w Zabrzu:

1. Nadia Cedro (KS AZS-AWF) – 58,450 pkt.

2. Amelia Pławecka (MKS Pałac Młodzieży Katowice) – 57,100 pkt.

3. Zuzanna Iwaniak (Iskra Zabrze) – 56,000 pkt.

4. Izabela Młot (KS AZS-AWF Wrocław) – 55,800 pkt.

….

9. Anna Klepczyk (KS AZS-AWF Wrocław) – 55,200 pkt.

18. Maura Stępniak (KS AZS-AWF Wrocław) – 53,200 pkt.

19. Nina Topolnicka (KS AZS-AWF Wrocław) – 52,750 pkt.

 

Koordynator Sekcji Sportów    
Gimnastycznych KS AZS-AWF Wrocław                    

Małgorzata Sobera  

 

Nadia Cedro, Ania Klepczyk, Nina Topolnicka, Maura Stępniak i Iza Młot

 

Nadia Cedro 1. miejsce i Iza Młot 4. w wieloboju na Międzywowjewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Gimnastyce Sportowej

Od lewej: trenerka Swietłana Tarkowska, Iza Młot z tatą, Ania Klepczyk, Maura Stępniak, Nina Topolnicka, na górze Nadia Cedro z tatą, po prawej mama Ani i Maury

Informacja o osiągnięciach zawodników sekcji biathlonu podczas

Mistrzostw Polski Juniorów w biathlonie letnim Kościelisko 26 – 30.06.2015

 1. Bieg indywidualny

                –   3 miejsce Bartłomiej Filip

                –   4 miejsce Mateusz Janik

                –    9 miejsce Wtorek Mariusz

                –    5 miejsce Trzaska Karolina

                –    8 miejsce Surdyka Natalia

 1.   Bieg sprinterski

-3 miejsce Karolina Trzaska

-6 miejsce Surdyka Natalia

-4 miejsce Mariusz Wtorek

-5 miejsce Filip Bartłomiej

 1. Bieg masowy

                –    1 miejsce Mateusz Janik

                –    2 miejsce Bartłomiej Filip

                –    4 miejsce Mariusz Wtorek

                –    10miejsce Jurczak Tomasz

                –    2 miejsce Karolina Trzaska

                –    8 miejsce Surdyka Natalia

Łącznie biathloniści zdobyli:

1 złoty; 2 srebrne; 2 brązowe medale oraz trzy 4 miejsca Mistrzostw Polski Juniorów.


Mistrzostwa Polski 2014

 • I miejsce M. Janik – AZS AWF Wrocław;
 • II miejsce Patryk Dąbrowski – AZS AWF Wrocław

Mistrzostwa Polski 2015:

 • I miejsce M. Janik;
 • III miejsce B. Filip;
 • VI miejsce M. Wtorek – wszyscy AZS AWF Wrocław

Miło mi poinformować, że zawodnicy naszej sekcji zakończyli dzisiaj start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.
Drużynowo zajęliśmy 2 miejsce ! Na zawodach uzyskaliśmy łącznie 42pkt. Rok kończymy z sumą 124 pkt (Współzawodnictwo Dzieci i Młodzieży) i jest to nasz najlepszy wynik od 2010 roku. Rok temu było 119 pkt.

Mistrzostw Polski AZS w skokach na trampolinie.

Na zdjęciu znajduje się Tomasz Adamczyk, który zwyciężył w klasie M.


Aleksandra Sarachman i Natalia Gruszczynska wywalczyły brązowy medal w kl.I w skokach synchronicznych na trampolinie.

W sobotę 10 stycznia odbyły się zawody szermiercze w galerii dominikańskiej. Moje zawodniczki powalczyły wspaniale i zajęły wysokie lokaty. Wśród dzieci 2 miejsce zajęła Hanna Drobińska a Gosia Cempa znalazła się w pierwszej 16 -tce,Michał Cempa wśród dzieci był również w pierwszej 16-stce(to był jego pierwszy start!!!), wśród młodzików pierwsze miejsce zajęła Weronika Kadys, a wśród juniorów młodszych pierwsze miejsce zajęła Daria Rusiecka. Daria walczyła także z chłopcami i zajęła tam 3 miejsce. Wszystkim zawodnikom należą się ogromne gratulacje za postawę sportowa i fair play. Brawo Tomasz Motyka.