Wielkie wyróżnienie dla Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław

Strona główna » Aktualności » Wielkie wyróżnienie dla Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław

Trener Konrad Bojakowski został nominowany jako jeden z sędziów podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Będzie sędziował zawody – skoki na trampolinie. Poniżej krótka charakterystyka trenera Konrada Bojakowskiego.

Przygodę ze skokami na trampolinie rozpocząłem w wieku 7 lat (1990r.) w klubie MKS "Victoria" Jawor. Największy sukces sportowy przyszedł w 2002r. Razem z Arkadiuszem Pilchem (obecnym trenerem sekcji akrobatyki KS AZS AWF Wrocław) wygraliśmy Mistrzostwa Polski Seniorów i zajęliśmy 7 miejsce na Mistrzostwach Świata  w skokach synchronicznych na trampolinie.
W 2002 rozpocząłem studia na AWF Wrocław i byłem pierwszym zawodnikiem skoków na trampolinie w sekcji akrobatyki sportowej KS AZS AWF Wrocław.
W 2004r. rozpocząłem prace jako trener w KS AZS AWF Wrocław. W 2006r zdałem pierwszy międzynarodowy egzamin sędziowski  Światowej Federacji Gimnastycznej.
W 2007r. rozpocząłem studia doktoranckie na AWF Wrocław.
W 2011 zostałem koordynatorem sekcji akrobatyki sportowej. W latach 2011-2013 byłem Koordynatorem Kadry w Skokach na Trampolinie.
W 2013 zdałem interkontynentalny egzamin sędziowski Światowej Federacji Gimnastycznej.
W 2014 Mój podopieczny -Tomasz Adamczyk zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w skokach synchronicznych na trampolinie.
W 2014 pełniłem funkcję arbitra na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich – Nanjing, Chiny

 Najwięcej radości sprawia mi praca z zawodnikami, którzy stawiają pierwsze kroki na sali gimnastycznej