Udany początek roku zawodników sekcji taekwondo olimpijskiego AZS-AWF Wrocław

Strona główna » Aktualności » Udany początek roku zawodników sekcji taekwondo olimpijskiego AZS-AWF Wrocław
 
Zawody odbyły się na pięknej hali sportowej w jednej z najlepiej rozwijających się gmin w Wielkopolsce. Zawody są zaliczane do rankingu do kadry narodowej. Warto dodać iż w dniu rozpoczęcia się zawodów najwyżej notowaną zawodniczką w kategorii kadetek -41kg była Maja Maroszek. Z kolei, juniorka Maria Radoman jest na miejscu trzecim w kat -55kg.
 
W dniach 12-14.01.2018 r. nasza reprezentacja w składzie; Diana Tronko, Maja Maroszek, Klaudia Nowicka, Maria i Basia Radoman oraz Kornel Klepak uczestniczyli w Międzynarodowym Pucharze Polski rangi P2 w Zalasewie k. Poznania.
 
Najlepiej z drużyny spisały się kadetki Diana Tronko -41kg i Maja Maroszek – 44kg, które zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach wagowych. Zawody były bardzo mocno osadzone, a walki naszych zawodników napawają optymizmem. Jeśli są przegrane to minimalnie i to z finalistami kategorii.

Reszcie zawodniczek z naszego kluba oraz Kornelowi nie udało się przejść fazy eliminacji i odpadli z turnieju po pierwszej lub drugiej walce (Kornel Klepak). Gratulujemy i zabieramy się do dalszej i systematycznej pracy. Pod koniec lutego nasze zawodniczki zmierzą się w Pucharze Świata w Maribor w Słowenii, który będzie jednym z dwóch istotnych startów przed powołaniem Reprezentacji Polski Kadetów i Kadetek.