Trzy medale na Halowych Mistrzostwach Polski

Strona główna » Aktualności » Trzy medale na Halowych Mistrzostwach Polski

W miniony weekend na hali lekkoatletycznej w Toruniu odbyły się 62. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Wzięła w nich udział reprezentacja AZS AWF Wrocław, która po dwudniowej rywalizacji zajęła 24. miejsce w punktacji ogólnej. Nasi zawodnicy wrócili do Wrocławia z trzema medalami  – jednym srebrem i dwoma brązami.

Srebrny krążek na 400 metrów zdobył Rafał Omelko. Rafał przekroczył metę z wynikiem 46,33s, który jest jego najlepszym wynikiem w tegorocznym sezonie halowym.  Brązowy medal na dystansie 60 metrów wywalczyła niespełna dwudziestoletnia Jagoda Mierzyńska. Jagoda pobiła swój rekord życiowy o 0,18 sekudny uzyskując znakomity rezultat – 7,49s. Kolejny brąz na dystansie jednego okrążenia z czasem 24,13s zdobyła Agata Forkasiewicz.