Sukcesy Ultimate

Strona główna » Aktualności » Sukcesy Ultimate

Podczas Halowych Mistrzostw Polski w Ultimate w dywizji MIX, które miały miejsce w pierwszy weekend marca (8-9.03) w Rzeszowie. Seniorski skład sekcji Ultimate zajął wysokie 3 miejsce. Spośród wielu drużyn biorących udział w eliminacjach, tylko ścisła 16stka zakwalifikowała się do finałów Mistrzostw Polski. Flow AZS AWF Wrocław po fazie eliminacyjnej została rozstawiona do Mistrzostw Polski na 3ciej pozycji za dwiema drużynami z Warszawy. Tak wysokie miejsce zapewnił nam fakt wygrania eliminacji do HMP w regionie południowym. Podczas pierwszego dnia Mistrzostw zostały rozegrane 3 mecze grupowe oraz mecz ćwierćfinałowy, które drużyna AZSu wygrała.  Drugiego dnia Mistrzostw rozegrane zostały 2 mecze. Mecz półfinałowy z drużyną z Sosnowca, który przegraliśmy tylko jednym punktem oraz mecz o 3 miejsce, który wygraliśmy z wyżej rozstawioną przed Mistrzostwami drużyną z Warszawy.  Ostatecznie wyniki Halowych Mistrzostw Polski wyglądały następująco:

16. Gunslingers  (Rzeszów)

Pierwszy nabór do Młodzieżowej Kadry Polski za nami!

W dniach 15-16 marca odbył się nabór do Kadry Polski Juniorów (U-19) w Ultimate. Podczas dwudniowego zgrupowania w Więckowicach około 80 młodych, utalentowanych zawodników z całej Polski zmagało się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi, a wszystko po to by jak najlepiej zaprezentować się przed selekcjonerami do Kadry Narodowej.

Z juniorskiej reprezentacji FLOW AZS AWF Wrocław brało udział 20 osób. Podczas zgrupowania mogliśmy zobaczyć wszystko, począwszy od anomalii pogodowych (bardzo silny wiatr, deszcz, śnieg, grad a nawet miejscami odrobinę słońca). Pierwszego dnia zawodnicy pokazywali swoje umiejętności z dyskiem, co przy tak silnym wietrze nie ułatwiało sprawy młodzieży jak i selekcjonerom. Wieczorem oglądaliśmy filmy instruktażowe, oraz przykładowe mecze. Nie zabrakło zabaw z dyskiem.

Drugiego dnia pogoda również nie rozpieszczała, a zawodnicy musieli poradzić sobie z testem sprawnościowym. Na twarzach zawodników zobaczyć można było ogromną determinację, chęć walki, ogromne zmęczenie, pot, a nawet łzy!
Test sprawnościowy najszybciej z całego męskiego grona biorącego udział pokonał nasz zawodnik Marcel Byndas, zaś w kategorii kobiet 3 miejsce zajęła nasza podpieczona Anna Banaś.

Dwudniowe zgrupowanie dało nam bardzo wiele, między innymi kilku naszych zawodników zostało powołanych do kadry na zbliżające się Mistrzostwa Świata we Włoszech! Do dywizji Open do wąskiego składu dostało się 2 zawodników z Naszej drużyny juniorskiej + 2 zawodników do szerokiego składu.
Do dywizji damskiej do wąskiego składu dostały się 3 zawodniczki + do szerokiego składu 5 zawodniczek.

Trenerzy juniorskiej sekcji uważają wyjazd za bardzo udany. Młodzi zawodnicy mieli możliwość nauczyć się bardzo wielu nowych umiejętności, poznać swoje mocne strony jak i elementy, nad którymi muszą bardzo mocno popracować. Zawarli również nowe znajomości oraz zobaczyli, na jakim poziomie są zawodnicy z innych Polskich drużyn. Trenerzy są dumni i zadowoleni z każdego podopiecznego biorącego udział z zgrupowaniu!

Pozostaje nam tylko pogratulować wytrwałości i zahartowania! Czeka nas chwila odpoczynku i dalej bierzemy się do ostrej pracy. Kolejne zgrupowanie już 12 – 13 kwietnia we Wrocławiu, na którym jeszcze każdy z młodych zawodników może 'powalczyć' o koszulkę Kadry Narodowej!

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

22.03.2014r w Bielsku Białej odbyła się piąta – ostatnia kolejka Halowej Południowej Ligi w Ultimate. Wrocławska drużyna Flow AZS AWF Wrocław zajęła na niej 3 miejsce.  W ogólnej klasyfikacji ligi sumując wszystkie występy zajęliśmy 1 miejsce. ( 3 razy nasza drużyna wygrała kolejkę, raz uplasowała się na 2 miejscu i raz na miejscu 3).