dr hab. Jacek Stodółka, prof. nadzwyczajny -Prezes KS AZS-AWF Wrocław

Strona główna » dr hab. Jacek Stodółka, prof. nadzwyczajny -Prezes KS AZS-AWF Wrocław

Dr hab. nauk o kulturze fizycznej Jacek Stodółka, prof. nadzwyczajny – Prezez KS AZS-AWF Wrocław – ur. 17 stycznia 1962 roku we Wrocławiu, żonaty (żona Anna), dwoje dzieci (Szymon i Weronika), wnuki (Konrad i Kajetan).

Doktor nauk o kulturze fizycznej. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Studia ukończone na kierunku wychowania fizycznego ze specjalnością trenerską w lekkiej atletyce. Trener klasy mistrzowskiej w lekkiej atletyce (2005). Pracownik naukowo dydaktyczny AWF we Wrocławiu. Od 2008 członek Rady Wydziału Wychowania Fizycznego. Od 2012 członek Senatu. Od 2019 Kierownik Zakładu Lekkoatletyki. W kadencjach 2016-2020 i 2020-2024 członek Komisji Rewizyjnej Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej AZS we Wrocławiu. Od 2016 członek Rady Sportu ZG AZS.

Z Klubem związany od jego początków (1976) jako zawodnik, szkoleniowiec w sekcji lekkiej atletyki (1984-89), członek Zarządu (od 2001), trener koordynator w sekcji lekkiej atletyki (2004-12), członek Prezydium (od 2009), a w kadencji 2012-2016 wiceprezes ds. sportowych.

Społeczny trener Kadry Narodowej Juniorów w pchnięciu kulą w PZLA (1984-89). Członek Zarządu Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki we Wrocławiu a w nim trener koordynator (1989-2004). Kierownik Wyszkolenia w Dolnośląskiej Federacji Sportu (2008-2009).

W kadencji 2016-2020 członek Komisji Rewizyjnej Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej AZS we Wrocławiu.

Organizator wielu imprez sportowych w lekkiej atletyce (m.in. komercyjnego Międzynarodowego Mityngu „Zjednoczona Europa”, Nieoficjalnych Mistrzostw Europy
w biegu po schodach „Złote Schody Poltegoru”, Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i innych). Współorganizator biegu „Przewietrz się na Olimpijskim”.

Zainteresowania: heraldyka jednostek administracyjnych kraju, miłośnik secesji
i architektury, literatury pięknej i muzyki sesyjnej, fotograf amator, zakochany w Pradze.

Marzenie: na motocyklu przejechać trasę z wschodniego na zachodnie wybrzeże USA.

Atuty (we własnym mniemaniu i chyba nie tylko): dobry kontakt z młodzieżą, zorganizowany, umie pokierować zespołem ludzi, punktualny, wyznaje zasadę, że praca musi być wykonana, nie boi się pracy papierkowej (ale nie służbista), odpowiedzialny, lubi wyzwania, stać go na złamanie stereotypu i czasami szalony pomysł.

Wyróżniony brązowym Krzyżem Zasługi, złotą odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej i nagrodą Ministra Edukacji i Sportu II stopnia oraz złotą odznaką AZS i brązową PZLA, wielokrotnie nagradzany przez Rektora AWF we Wrocławiu.

.