Srebro z Pucharu Polski w Krynicy Zdrój

Strona główna » Aktualności » Srebro z Pucharu Polski w Krynicy Zdrój
W dniach 14-16.10.2016 r. odbył się w Krynicy-Zdroj Międzynarodowy Puchar Polski w taekwondo olimpijskim. Oprócz klubów z Polski wystartowały kluby z Czech, Słowacji i Białorusi. Zawody rankingowe w kategorii kadetów oraz juniorów. Nasz klub reprezentowali; Basia i Maria Radoman, Kornel Klepak oraz Michał Dobrucki. 
 
Najlepiej z całej drużyny spisała się Marysia Radoman zdobywając srebrny medal w kat -55kg. Marysia stoczyła trzy bardzo efektowne i skuteczne walki, odpadając dopiero w finale. Zdobyty srebrny medal po bardzo zaciętej walce z Mistrzynią Polski Juniorów daje dużo satysfakcji. Tym bardziej, że na kilka sekund do końca ostatniej rundy prowadziła 5 : 2. Doświadczenie przeciwniczki przesunęło szalę zwycięstwa. Przegraliśmy jednym punktem w ostatniej sekundzie walki zdobytym po obrotówce. Utracony punkt można tylko porównać do zdobytej bramki główką przez Lewandowskiego w meczu Polska – Armenia.
Niestety eliminacji nie udało się przejść pozostałym zawodnikom i zawodniczce naszego klubu; Kornelowi Klepakowi, Michałowi Dobruckiemu i Basi Radoman. Niemniej jednak sposób w jaki przegrali i wynik napawa optymizmem przed kolejnymi startami.