Zawody

Puchar Polski PZN w SlopeStyle (11 luty 2017, Czarny Groń) – podium dla AZS AWF Wrocław

W zawodach SlopeStyle (jazda po trasie zawierającej skocznie i przeszkody takie jak poręcze, boxy, …) zawodnik AZS AWF Wrocław zajął 1-miejsce, z bardzo dużą przewagą punktową nad pozostałymi zawodnikami. Na podium stanął również kolejny zawodnik AZS AWF Wrocław – na 3cim miejscu uplasował się Adam Szkopek (student AWF Wrocław).

Snowfest FESTIWAL (11 luty 2017, Szczyrk) – podium dla AZS AWF Wrocław + 2 nagroda za BEST TRICK

Tego samego dnia, w godzinach wieczornych Kamil Knop wziął udział w bardzo prestiżowych zawodach, do których zapraszani są najlepsi zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji i Wielkiej Brytanii.
Zawodnicy rywalizowali między sobą w 2 osobowych teamach. Nasz zawodnik, wraz z Nikodemem Franczakiem, stanął na najwyższym podium, kolejny raz triumfując tego dnia.
Kamil zajął również 2 miejsce w konkursie na najlepszy trick tego wieczoru.

Puchar Polski PZN w Big Air (12 luty 2017, Czarny Groń) – 2 miejsce dla Kamila Knopa

W kolejnym dniu snowboardowego Pucharu Polski, rozgrywanego na Czarnym Groniu, nasz zawodnik zajął 2 miejsce, „odjeżdżając” czysto tylko jeden z 3 oddanych w konkursie skoków. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę to, iż do klasyfikacji końcowej brane były pod uwagę 2 skoki z 3 oddanych w finale.

Kwalifikacje do finałów OOM 2017.
Reprezentacja AZS AWF Wrocław brała udział w zakończonych już eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2017.
Do finałów zakwalifikowali się i reprezentować Dolny Śląsk będzie w slalomie i slalomie gigancie: Klaudia Pytkowska i Olek Król.
Przed nami jeszcze kwalifikacje do Snowboard Crossu, które odbędą się 23 lutego w Jurgowie – przygotowujemy się do nich, trenując obecnie na lodowcu Kaunertal (Austria).

Przy okazji warto wspomnieć, iż Kamil Knop na początku sezonu (9 października 2016) wystartował w Austrii (lodowiec Kaunertal) na zawodach Kaunertal Opening i zajął 3 miejsce.
Do końca sezonu czeka go jeszcze kilka startów a obserwując treningi i progres jaki robi, … wydaje się, że to nie koniec sukcesów.