Siatkarski festiwal we Wrocławiu z prezentacją Pucharu Świata

Strona główna » Aktualności » Siatkarski festiwal we Wrocławiu z prezentacją Pucharu Świata

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu była gospodarzem prezentacji Pucharu Świata zdobytego przez biało-czerwonych w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Klub Sportowy AZS-AWF Wrocław i dr Marcin Ściślak zadbali, aby popularyzacja naszej dyscypliny sportu wśród najmłodszych zachęciła ich do rozpoczęcia treningu.

Ponad dwieście zawodniczek i zawodników od najmłodszych klas szkół podstawowych po trzecie klasy gimnazjum uczestniczyło w festiwalu siatkarskim, któremu patronował prorektor AWF prof. Andrzej Rokita. Rodzice stanowili widownię tego sportowego spotkania i ufundowali nagrody dla najlepszych.

Wśród kibiców wypatrzyliśmy wicemistrza olimpijskiego z Pekinu w czwórce bez sternika wagi lekkiej Pawła Rańdę, który dopingował swoją latorośl grającą w dwójkach siatkarskich.  Że siatkówka cieszy się ogromnym powodzeniem we Wrocławiu niechaj świadczy fakt uruchamiania od września tego roku Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego pod patronatem AWF-u we Wrocławiu. Nabór trwa a zainteresowanie przerosło oczekiwanie organizatorów, którzy liczą, że profesjonalna kadra szkoleniowa uczelni wyłoni w przyszłości kadry narodowe.

Trofeum zdobyte przez biało-czerwonych w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 odbywa od ponad tygodnia tour po woj. dolnośląskim. Prezentacja pucharu w tym regionie kraju rozpoczęła się w Wałbrzychu 31 stycznia, a zakończy 16 lutego na finale Gimnazjady. W poniedziałek 9 lutego trofeum będzie można zobaczyć w Środzie Śląskiej.

źródło: http://www.pzps.pl/Siatkarski-festiwal-we-Wroclawiu-z-prezentacja-Pucharu-Swiata