Strona główna » Aktualności » Sekcja taekwondo olimpijskiego KS AZS – AWF Wrocław wystartowała w Bydgoszczy w Pucharze Polski

​W dniach 8-10.04.2016 r. sekcja taekwondo olimpijskiego KS AZS – AWF Wrocław wystartowała w Bydgoszczy w Pucharze Polski. W zawodach brało udział prawie 700 zawodników z 6 państw. Najlepiej z naszej siódemki spisała się najmłodsza, młodziczka Nikola Janik dla której był to pierwszy start w Polsce w konkurencji walki sportowej. Nikola w pierwszej walce pokonała w dogrywce zawodniczkę z Warszawy, w drugiej zdecydowanie wygrała z zawodniczką gospodarzy 27 : 1, w trzeciej wygranej, zmierzyła się z bardzo utytułowaną zawodniczką z Poznania 4 : 1. W walce finałowej uległa w tym dniu nieznacznie lepszej zawodniczce z Łomży. Ostatecznie zdobyła drugie miejsce. Na miejscach medalowych stanęli również Maya Kiernicka Allavena oraz Dorian Kondrajczak, którzy zdobyli medale brązowe. Duże uznania należą się pozostałym zawodnikom, którym nie udało się stanąć na podium za dobre i zacięte walki "do końca". Nasz klub poza medalistami reprezentowali; Kornel Klepak, Michał Mikrut (pierwsza walka wygrana), Maja Maroszek i Maria Radoman. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie z Bydgoszczy zaowocuje na kolejnych zawodach sportowych.