Przewietrz się na Olimpijskim

Strona główna » Aktualności » Przewietrz się na Olimpijskim

XII edycja Przewietrz się na Olimpijskim

Czego można było spodziewać się po kolejnej, dwunastej już edycji imprezy Przewietrz się na Olimpijskim? Każdy zorientowany w temacie powie, że pięknej pogody, typowej złotej polskiej jesieni, sporego grona uczestników, atrakcyjnych nagród i dobrej zabawy.
Faktycznie tak było; spotkaliśmy się po raz kolejny, by w sportowy sposób uczcić święto naszej Alma Mater.
Przewietrz się na Olimpijskim, jako impreza, która powstała, aby zachęcać do aktywnego spędzania czasu wolnego, zgromadziła na starcie sportowców – zawodowców, sportowców – amatorów, sportowców – sympatyków i tych, dla których sport to jakakolwiek aktywność ruchowa; każdy znalazł swoje miejsce. Było ono przygotowane dla biegnących w Biegu Głównym na 10 kilometrów; w tym roku frekwencja była nieco niższa, bo po południu w innej części miasta również odbywał się bieg o podobnym charakterze. Było też przygotowane dla chcących rywalizować na 3,4 km w Otwartych Mistrzostwach AWF w Nordic Walking. W tym przypadku obok znacznej grupy mieszkańców Wrocławia pojawili się też nasi goście – seniorzy ze Zgorzelca, których coroczna obecność jest dla nas bardzo ważna. Największą jednak grupę w bieżącym roku stanowili uczestnicy Biegu Otwartego, wśród których nie zabrakło dzieci (nawet bardzo małych), młodzieży, niekiedy rywalizującej na poważnie i bardzo szybko zmierzającej do celu, dorosłych, wreszcie dziadków i babć ze swoimi wnukami. Czy to nie piękny przykład ruchu łączącego pokolenia? Kto w tym biegu był dla kogo wzorem? Czy babcia i dziadek, którzy biegli z wnukiem, czy wnuczką byli dla nich przykładem, że warto być aktywnym przez całe życie? A może to wnuki wołając: babciu, dziadku, chodźcie przewietrzyć się na Olimpijskim były animatorami dla seniorów?
Tego się nie dowiemy, bo też nie to było najważniejsze. Kolejna edycja Przewietrz się na Olimpijskim przeszła do historii; przed nami kolejne, na które już dziś w imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.

Grzegorz Żurek


Przewietrz się na Olimpijskim – źródło: www.sportgame.com.pl