Podsumowanie finału XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2014 we Wrocławiu

Strona główna » Aktualności » Podsumowanie finału XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2014 we Wrocławiu

W dniach 20-22 czerwca, stolica Dolnego Śląska żyła Mistrzostwami Polski w Taekwondo Olimpijskim, najważniejszą imprezą sportową dla kategorii junior młodszy (13-14 lat). Zawody odbyły się na Hali Wielofunkcyjnej Akademii Wychowania Fizycznego.

Do Wrocławia przyjechało 180 reprezentantów 54 klubów z całej polski. Rywalizacja trwała 2 dni, a uczestnicy startowali w trzech konkurencjach: dwubój techniczny, poomsae (układy formalne) oraz kyourugi (walka sportowa).

Dolnośląski Związek Taekwondo Olimpijskiego reprezentowało 10 zawodników, którzy wywalczyli pięć medali, z czego trzy medale wrocławscy zawodnicy

W klasyfikacji województw Dolny Śląsk uplasował się na 6 miejscu, najlepiej wypadł Klub Sportowy AZS-AWF Wrocław zdobywając trzy brązowe krążki.

Medale dla Dolnego Śląska wywalczyli:

• 3 miejsce dwubój techniczny Sara Gmerek (LMKS SFORA Chojnów)

• 3 miejsce dwubój techniczny Jan Kunicki (AZS AWF Wrocław)

• 3 miejsce kyourugi Jakub Owczarek (LMKS Gladius Bolesławiec)

• 3   miejsce kyourugi Jan Kunicki (AZS AWF Wrocław)

• 3 miejsce kyourugi Maria Radoman (AZS AWF Wrocław)

Każdy z medalistów otrzymał drugie kółko olimpijskie oraz zdobył II lub III klasę sportową.

Mamy nadzieję, że dzięki organizacji tak wielkiej imprezy środowisko Taekwondo na Dolnym Śląsku w krótkim czasie rozwinie wespnie się w polskiej drabinie rywalizacji.