Ogromny sukces naszych judoków podczas EUG Łódź 2022!

Strona główna » Aktualności » Ogromny sukces naszych judoków podczas EUG Łódź 2022!

W dniach 24-26.07 odbyły się zawody judo w ramach Akademickich Igrzysk Europejskich. Nasi judocy spisali się świetnie zdobywając srebrny medal w turnieju drużynowym. Zespół reprezentujący AWF Wrocław pokonał reprezentantów z University Paris Est Creteil (FRA), Wolverhampton University (GBR) oraz University of Strasbourg (FRA). W finale nasi zawodnicy musieli uznać wyższość zawodników z Sumy State University (UKR).

Tomasz Szczepaniak (-90 kg) Politechnika Opolska

Turniej indywidualny zakończył się dla naszych reprezentantów równie pomyślnie.

24.07. na najniższym stopniu podium stanęła Anna Dąbrowska (-63 kg). Nasza zawodniczka wygrała dwie walki przed czasem przeciwko Litwince Nenartaviciute oraz Węgierce Harvath. W półfinale uległa Ukraince Antipinie, a w walce o brązowy medal pokonała reprezentującą Politechnikę Warszawską – Aleksandrę Sokołowską.

Tuż za podium uplasował się Konrad Szatkowski (-73 kg) z bilansem walk 3:2. Nasz zawodnik był najbardziej zapracowanym podczas EUG 2022, gdyż w ciągu dwóch dni stoczył aż 10 walk!

Również wysokie piąte miejsce zajęła startująca 25.07 w wadze -70 kg Anna Dyba. Nasza reprezentantka pewnie wygrała z Holenderką Den Hartog, Węgierką Feher oraz Francuzką Tolfo. W półfinale niestety uległa doświadczonej Bośniaczce Samardzic, a w walce o brązowy medal nie sprostała Włoszce Ciano.

Trenerami reprezentującymi AWF Wrocław byli Łukasz Błach oraz Jakub Wójcik.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!

Źródło: eju.net