Nasi Olimpijczycy już w domu!

Strona główna » Aktualności » Nasi Olimpijczycy już w domu!

W dniu wczorajszym zakończyły się XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Z powodu pandemii koronawirusa Igrzyska były przesunięte o rok. Dla reprezentantów klubu AZS AWF Wrocław były to niesamowicie udane zawody. Nasz klub reprezentowali zawodnicy oraz trenerzy w lekkoatletyce oraz judo. Wśród nich największe sukcesy odnieśli właśnie lekkoatleci. Jesteśmy niesamowicie dumni ze wszystkich naszych sportowców i trenerów, którzy reprezentowali wrocławski AZS na największej imprezie cztero- a w tym przypadku pięciolecia.

Natalia Kaczmarek zaliczyła wspaniały debiut na Igrzyskach Olimpijskich i zapisała się na kartach historii polskiej i światowej lekkoatletyki. Jej dorobek to: złoty medal w sztafecie mieszanej 4×400 oraz srebrny medal w sztafecie żeńskiej 4×400. To wspaniały sukces dla naszej młodej zawodniczki i bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Jej Trenerem na co dzień jest pracujący od lat we wrocławskim AZSie – Marek Rożej – trener reprezentacji Polski, w tym także trener sztafety mieszanej oraz męskiej.

Joanna Linkiewicz także może zaliczyć Igrzyska Olimpijskie w Tokio do udanych. Rywalizację w konkurencji 400m przez płotki zakończyła na półfinale, ale warto dodać, że w biegu eliminacyjnym, po pięciu latach, pobiła swój rekord życiowy – który wynosi w tym momencie 54,93. Została tym samym czwartą Polką w historii, która złamała barierę 55 sekund na tym dystansie.

Robert Sobera reprezentował Polskę oraz klub sportowy AZS AWF Wrocław w rywalizacji skoku o tyczce. Niestety Robert nie przebrnął eliminacji w tej konkurencji, ale mamy nadzieję, że będzie to kolejne bardzo ważne doświadczenie w jego dalszej sportowym rozwoju.

Trener Marek Rożej – trener naszego klubu oraz reprezentacji Polski. To on współpracował z najlepszymi lekkoatletami naszego kraju i pełnił rolę trenera sztafet: męskiej oraz mieszanej. Jego podopiecznymi są właśnie m.in. wymienione wyżej Natalia Kaczmarek i Joanna Linkiewicz. Trener Rożej może być więc bardzo zadowolony z uzyskanych rezultatów podczas tych Igrzysk.

Nasz klub reprezentowała także Agata Ozdoba-Błach. Jej trenerem jest także pracujący w naszym klubie mąż – Łukasz Błach. Agata Ozdoba-Błach zakończyła rywalizację w kat. do 63kg 7 miejsce, co także jest bardzo dobrym wynikiem na najważniejszej imprezie sportowej.

Wszystkim uczestnikom igrzysk bardzo gratulujemy! Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że reprezentujecie Polskę oraz nasz klub na arenie międzynarodowej! Życzymy kolejnych sukcesów i nieustannego rozwoju w dalszej karierze sportowej!