Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Suwałki 1-2.07.2017

Strona główna » Aktualności » Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Suwałki 1-2.07.2017

W miniony weekend na stadionie lekkoatletycznym w Suwałkach odbyły się 34. PZLA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Wzięła w nich udział reprezentacja młodzieżowców z AZS AWF Wrocław, która po dwudniowej rywalizacji zajęła czwarte miejsce w punktacji ogólnej (295pkt) tracąc jedynie siedem punktów do trzeciej w rankingu Zawiszy Bydgoszcz. Nasi zawodnicy wracają do Wrocławia z ośmioma medalami  – trzema srebrnymi i pięcioma brązowymi.

Dwa srebrne krążki na 100 i 200 metrów zdobyła dla Wrocławia sprinterka Ewa Ochocka. Podopieczna trenera Williama Rostka mimo trudnych warunków pogodowych uzyskała znakomite rezultaty – 11,78 na 100 metrów i 24,76 na 200. Trzecie srebro wywalczyła zawodniczka trenera Dariusza Łosia, tyczkarka Paulina Hnida.  Paulina pokonała poprzeczkę na wysokości 3,70m.

Brązowe medale dla Wrocławia zdobyli trenujący pod okiem trenera Zdzisława Kokota skoczkowie w dal, Izabela Włodarska i Mateusz Jopek. Mimo uporczywego wiatru zawodnicy uzyskali imponujące wyniki 6,04m i 7,23m. Do worka z medalami brązowy krążek dorzucił Kacper Ambroży. Podopieczny trenera Tomasza Tłustochowskiego przebiegł dystans 400 m ppł. w czasie 53,40s. uzyskując tym samym nowy rekord życiowy. Dwa brązowe medale to zasługa damskich sztafet 4×100 i 4x400m. Krótka sztafeta w składzie: Ewa Ochocka, Karolina Wrzesińska, Anna Pałys, Paulina Małkowska uzyskała czas 47,36s. Sztafeta 4×400, w której pobiegły: Magdalena Górka, Karolina Wrzesińska, Zofia Wróblewska i Anna Pałys ukończyła bieg z czasem 3:49:47.

Dzięki znakomitym rezultatom powołanie do kadry na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy uzyskały: podopieczna trenera Zdzisława Kokota Izabela Włodarska (skok w dal, 6,23m), podopieczna trenera Williama Rostka Ewa Ochocka (100m ppł  13,62s.) oraz zawodniczka trenera Marka Rożeja Anna Pałys (sztafeta 4x400m). Mistrzostwa odbędą się 13-16.07 w Bydgoszczy.

Wielu zawodników uzyskało minimum na Mistrzostwa Polski Seniorów i będą reprezentować AZS AWF Wrocław 21-23 lipca w Białymstoku.