MŁODZICZKI AZS-AWF MEDALISTKAMI MISTRZOSTW DOLNEGO ŚLĄSKA W PIŁCE SIATKOWEJ

Strona główna » Aktualności » MŁODZICZKI AZS-AWF MEDALISTKAMI MISTRZOSTW DOLNEGO ŚLĄSKA W PIŁCE SIATKOWEJ

We wtorek w hali przy ul. Krupniczej odbył się czwarty finałowy turniej mistrzostw Dolnego Śląska Młodziczek w siatkówce. W gronie najlepszych drużyn znalazł się AZS-AWF Wrocław złożony z uczennic SMS Junior Wrocław.

Zespół trenera Marcina Ściślaka stoczył dwa pasjonujące pojedynki, które rozstrzygnęły się dopiero po tie-breaku. Najpierw nasze zawodniczki musiały uznać wyższość Impela I Wrocław, któremu uległy 1:2, a następnie w takich samych rozmiarach pokonały MKS Świdnica. To zwycięstwo zagwarantowało AZS AWF trzecie miejsce i brązowe medale mistrzostw województwa. –To wielki sukces, bo dopiero drugi sezon występujemy w regularnych rozgrywkach młodzieżowych. I jest to pierwszy medal AZS AWF Wrocław w tej kategorii wiekowej – cieszył się po odebraniu medalu trener Ściślak. Trzecie  miejsce w mistrzostwach Dolnego Śląska uprawnia nasze młodziczki do startu w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych potyczkach!

WYNIKI CZWARTEGO TURNIEJU FINAŁOWEGO:

  • AZS AWF I WROCŁAW – MKS ŚWIDNICA 2:1 (19:25, 25:20, 15:11)
  • MKS ŚWIDNICA – IMPEL I WROCŁAW 0:2 (8:25, 13:25)
  • IMPEL I WROCŁAW – AZS AWF I WROCŁAW 2:1 (25:13, 21:25, 15:11)

Sukces cieszy tym bardziej, iż piłka siatkowa to nowy profil sportowy SMS Junior we Wrocławiu. Idealne warunki jakie proponuje nasza Szkoła Mistrzostwa Sportowego, a zarazem Szkoła Patronacka S.O.S., to najlepsze z możliwych rozwiązań dla młodzieży trenującej w klubach sportowych. Od września utworzyliśmy dwie klasy na poziomie gimnazjum, gdzie z powodzeniem uczą się i trenują młode siatkarki – podopieczne trenera Ściślaka.

Połączenie nauki z profesjonalnym uprawianiem sportu – wszystko to dzięki nowemu projektowi jaki realizujemy. Zaangażowanie i wspólne działania przedstawicieli KS AZS-AWF Wrocław i SMS Junior Wrocław, umożliwiły przypisanie naszej Szkoły do projektu pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dzięki temu staliśmy się Szkołą Patronacką Siatkarskiego Ośrodka Szkoleniowego (S.O.S.). Nasze działania są wkomponowane w system szkolenia S.O.S. i stanowią integralną część ogólnopolskiego projektu, związanego z popularyzacją i rozwojem piłki siatkowej – zarówno w naszym regionie jak i w Szkole.

Źródło: www.smsw.pl