Maraton Berlin

Strona główna » Aktualności » Maraton Berlin

Z dużą satysfakcją i radością chciałbym poinformować sympatyków klubu AZS-AWF we Wrocławiu, że w ramach zdobywania Korony Maratonów na wszystkich kontynentach, 27 września 2015 roku ukończyłem kolejny maraton, tym razem w Europie – w Berlinie. Jestem pod ogromnym wrażeniem wyjątkowej organizacji największego na naszym kontynencie maratonu. Trasa biegu była komfortowa – płaska bez większych wzniesień i przebiegała w większości przez zadrzewione aleje, które chroniły biegaczy przed słońcem i narastającą temperaturą. Wymarzone warunki do bicia rekordów życiowych. Na starcie stanęło 41 224 zawodników ze 131 krajów świata. Przy tak dużej liczbie startujących zająłem 9774 miejsce pokonując kilkadziesiąt tysięcy o wiele młodszych ode mnie zawodników. W biegu osiągnąłem najlepszy tegoroczny rezultat, który wyniósł 03:41:21, uzyskując pierwsze miejsce spośród Polaków startujących w mojej kategorii wiekowej. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że królewski dystans w Berlinie również pokonał stały sponsor AZS-AWF we Wrocławiu Prezes firmy KAM-TRANS ze Strzegomia Pan Ryszard Żmijewski.

Przede mną kolejny krok w zdobywaniu Korony Ziemi, tym razem planuję start w jednym z największych afrykańskich maratonów w Republice Południowej Afryki w Johannesburgu. Jeszcze nigdy nie startowałem w górach na wysokości ponad 1 700 m n.p.m. przy równocześnie wysokiej temperaturze. Jest to dla mnie nowe wyzwanie, proszę więc o duchowe wsparcie. Tą drogą chciałbym bardzo serdecznie podziękować władzom klubu sportowego AZS-AWF we Wrocławiu, a szczególnie Panu Prezesowi, Profesorowi Andrzejowi Rokicie za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i regularne wspieranie moich przedsięwzięć sportowych.