Majka Maroszek Mistrzynią i Vice Mistrzynią Polski Kadetów w Taekwondo Olimpijskim.

Strona główna » Aktualności » Majka Maroszek Mistrzynią i Vice Mistrzynią Polski Kadetów w Taekwondo Olimpijskim.

W dniach 2-4.06.2017 r. w Drzonkowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w taekwondo olimpijskim (Mistrzostwa Polski Kadetów). Naszą sekcję sportową z taekwondo olimpijskiego reprezentowały; Nela Kusak, Barbara Radoman, Zuzanna Kapera, Majka Maroszek, Michał Dobrucki oraz Kornel Klepak. Maja Maroszek (KS AZS-AWF Wrocław) po bardzo zaciętych i widowiskowych pojedynkach została Mistrzynią i Wicemistrzynią Polski. Warto dodać i Majka jest najmłodszym rocznikiem w kategorii kadetów i pozostanie w nim jeszcze przez kolejne dwa lata. To ogromny sukces. Majka jest uczennicą kl 5c – klasy sportowej działającej przy SP 91 we Wrocławiu (ul. ST Sempołowskiej 54) o profilu taekwondo olimpijskie. 

16 weekendów spędzonych poza domem na turniejach, konsultacjach i sparingach oraz kilkanaście tysięcy przejechanych kilometrów od 1.09.2016 roku sprawiło, że dziś jest jedną z najlepszych a zarazem najmłodszych medalistek Mistrzostw Polski Kadetów. 

 
Pozostałym zawodnikom nie udało się wdrapać do strefy medalowej. Najbliżej był Michał Dobrucki, który dwukrotnie zajmował punktowane miejsce 5 i 6 na OOM. To największy dotychczasowy sukces naszej sekcji AZS-u w tej kategorii wiekowej. Gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał gdzie pójść do klasy sportowej z taekwondo olimpijskiego i jednocześnie być członkiem jednego z najlepszych klubów w Polsce, drzwi SP 91 stoją otworem. Szkoła prowadzi szkolenie od 4 klasy podstawowej.  
 
15 – 17.09.2017 nasza sekcja wystawia dwoje zawodników na Puchar Świata, który odbywa się w Warszawie. Liczymy na dobry występ.