Klub Sportowy AZS AWF Wrocław wśród nagrodzonych dolnośląskich klubów

Strona główna » Aktualności » Klub Sportowy AZS AWF Wrocław wśród nagrodzonych dolnośląskich klubów

Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego to podsumowanie efektów sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży za rok 2013 organizowanej w ramach ogólnopolskiego „Systemu Sportu Młodzieżowego”. Podczas uroczystości w Legnicy Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i wicemarszałek Radosław Mołoń nagrodzili kluby z całego Dolnego Śląska.

Nagrodami finansowymi uhonorowano kluby, które szczególnie wyróżniły się we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w roku 2013. Spośród wszystkich klubów na Dolnym Śląsku najwięcej punktów uzyskał Śląsk Wrocław, drugie miejsce zajęła MKS Juvenia Wrocław, trzecie przypadło AZS AWF Wrocław.

Gala Sportu Młodzieżowego to okazja do podziękowania młodym sportowcom, trenerom oraz dolnośląskim klubom, za wysiłek i osiągnięcia, które pozwoliły Dolnemu Śląskowi zająć IV miejsce w ogólnopolskim „Systemie Sportu Młodzieżowego”.  Gościem honorowym gali była Natalia Czerwonka, srebrna medalistka w łyżwiarstwie szybkim z Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Zawody rozgrywane w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży obejmują rywalizację w ramach: Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych znanych pod nazwą Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostw Polski.