Strona główna » Aktualności » I miejsce zespołu siatkówki kobiet AWF we Wrocławiu w Finale Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej

11 kwietnia 2015r. odbył się turniej finałowy Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Hala sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego gościła trzy najlepsze drużyny regionu  – Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Przyrodniczy i Mistrza Wrocławia – AZS AWF Wrocław. Turniej odbywał się system "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. W pierwszym meczu AWF Wrocław zmierzył się z drużyną Uniwersytetu Przyrodniczego. Mecz rozkręcał się z akcji na akcję i skończył się wynikiem 2:0 dla AWF-u w setach do 20 i do 15.

Mecz między AZS AWF Wrocław i Politechniką Wrocławską zwiastował wielkie emocje i każdy kto przyszedł na turniej na pewno tego nie żałował. Pierwsze akcje to gra punkt za punkt, lecz z minuty na minutę Politechnika przejmowała inicjatywę w tym secie i nasze zawodniczki przegrały do 15. W drugim secie następuje zmiana na pozycji rozgrywającej i stery przejmuje Ola Dolecka. Widać w dziewczynach sportową złość i chęć rewanżu. Od początku AWF ma przewagę i systematycznie ją powiększa. Zawodniczki rezerwowe mocno dopingują koleżanki na boisku i wszyscy dają z siebie 200%. Set kończy się do wynikiem 25:17 dla AWF-u i o wszystkim decyduje tie – break. Tutaj to już popis gry obronnej naszego zespołu . W końcówce seta Politechnika nie może skończyć żadnej piłki i AWF wygrywa tego seta do 7.

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zostaje Akademickim Mistrzem Dolnego Śląska.

W terminie 16-19.04.2015 zespół AWF Wrocław weźmie udział półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w Cieszynie. Cel: awans do finałów.
Skład: Joanna Lizner, Paulina Sobolewska (kapitan), Agata Bartłomiejczyk, Monika Paziewska, Sylwia Palica, Danuta Żołdak, Katarzyna Teodoruk, Aleksandra Dolecka, Iga Kozińska, Magdalena Szafrańska, Barbara Bielecka, Magdalena Kiec.
Trener: Przemysław Czerniawski
Koordynator Sekcji Siatkówki: dr Marcin Ściślak

Tekst: Przemysław Czerniawski