Zawody

ZŁOTE MEDALE W FINAŁACH XXVI OOM W GIMNASTYCE SPORTOWEJ KOBIET I MĘŻCZYZN
DLA KLUBU SPORTOWEGO AZS-AWF WROCŁAW!

W dniach 22-25 października w Białej Podlaskiej, pomimo pandemii, odbyły się Finały XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn, w której wzięło udział 6 zawodniczek KS AZS-AWF Wrocław.  Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem naszych gimnastyczek, wywalczyliśmy 6 złotych medali i 1 srebrny!

W kategorii klasy III
Ida Berezowska wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski (!) i złoty medal w wieloboju, ponadto zdobyła jeszcze 2 złote medale finałach na przyrządach.

Maja Bartosiewicz zdobyła złoto w finale na skoku i 18 m. w wieloboju,

Oliwia Hyszczyn zajęła 6,7 i 8 miejsce w wieloboju i 2 finałach na skoku i poręczach (odpowiednio) (wszystkie miejsca punktowane).

W klasie II

Oliwia Semba wywalczyła złoty medal w finale na poręczach i dwa razy 7. miejsce: w wieloboju i finale na równoważni.

Nadia Majchrzak zajęła 5 m. w finale na skoku, 6 m. w finale na poręczach i 10 m. w wieloboju.

W Gimnastyce Sportowej Mężczyzn również nie zostaliśmy bez medali!

Nasz jedyny zawodnik Roman Dubovytskyi  wywalczył złoto w wieloboju, zostając tegorocznym Mistrzem Polski! W finale na koniu z łękami zdobył srebro, a  w finale na kółkach zajął 4. miejsce.

 Wyniki te złożyły się na łączną sumę  55 punktów (najwięcej od czasu istnienia sekcji Gimnastyki Sportowej), co w efekcie  oznacza 7. miejsce w klasyfikacji klubowej i 5. miejsce w klasyfikacji województw!

Gratulacje zarówno dla zawodników, rodziców, jaki i dla trenerów!


ZŁOTE GIMNASTYCZKI Z WROCŁAWIA !!!

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI W GIMNASTYCE SPORTOWEJ KLASY MŁODZIEŻOWEJ odbyły się w Nysie w dniu 26.11.2016. Zawodniczki KS AZS-AWF Wrocław spisały się medal i to na złoty (!!!), wyprzedzając drużyny z Krakowa, Szczecina, Zabrza, Katowic, Gdańska, Łodzi, z których kluby mają długoletnie tradycje w gimnastyce sportowej i znacznie lepsze warunki bazowe do uprawiania tej dyscypliny sportu niż nasze gimnastyczki.  Prawda jest też, że gdyby nie władze AWF we Wrocławiu i klubu AZS-AWF nie moglibyśmy szkolić młodych adeptów gimnastyki na takim poziomie.

Najwyższe słowa uznania dla ciężkiej, codziennej pracy trenerskiej należą się trenerom, bez których nie byłoby takiego sukcesu, a są to: Swietłana Gradzik – trener główny, Marcin Dmytrów – drugi trener oraz Paula Kwiczala – instruktorka, studentka AWF. Swój wkład w sukces złotej drużyny ma także dr Piotr Piestrak – pracownik Zakładu Gimnastyki AWF, który wszystkie te zawodniczki przygotowywał do sporu wyczynowego na wstępnym etapie szkolenia. Do niedawna współpracował z nami także Janek Zajdel.

Skład złotej drużyny:

Oliwia Semba, Natalia Ługowska, Weronika Belicak, Ida Berezowska, Oliwia Hyszczyn (na zdjęciach w biało-czarnych strojach).

W zawodach brały udział również młodsze zawodniczki, tworząc niepełny skład drugiej drużyny naszego Klubu: Zuzanna Kalisz, Wiktoria Bąk, Aleksandra Fabijan (na zdjęciach w strojach różowo-czarnych). Start drugiej drużyny, pierwszy na takich zawodach, trenerzy oceniają bardzo wysoko.

Wyniki w klasyfikacji drużynowej:

1. KS AZS AWF Wrocław I – 232,900 pkt.
2. TS Wisła Kraków I – 229,565 pkt.
3. MKS Kusy Szczecin I – 228,898 pkt.
4. NTG Nysa – 226,700 pkt.
5. UKS AS Olimpijczyk Gdańsk – 226,116 pkt.
6. MKS Gdańsk – 220, 533 pkt.
7. TS Wisła Kraków II – 219, 782 pkt.
8. KS Korona Kraków – 217,982 pkt.
9. KS Iskra Zabrze – 217,348 pkt.
10. UKS SP7 Łódź – 213,765 pkt.
11. MKS Kusy Szczecin II – 212,866 pkt.
12. KS AZS AWFiS Gdańsk – 189,366 pkt.
13. KS AZS AWF Wrocław II – 151,982 pkt.
14. MKS Pałac Młodzieży Katowice – 61,233 pkt.

                                                                                              Koordynator Sekcji Sportów Gimnastycznych

                                                                                                          KS AZS-AWF Wrocław

                                                                                                            Małgorzata Sobera


Mała Olimpiada w Gimnastyce Sportowej  – Szczecin 8-9.10.2016

Zawodniczki i zawodnicy KS AZS-AWF Wrocław wzięli udział w zawodach ogólnopolskich pod nazwa „Mała Olimpiada”, do których dostało się po 12 najlepszych zawodników/czek z każdej strefy na zawodach Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w 2016 roku. Nasi młodzi adepci gimnastyki sportowej spisali się „na medal”:

Natalia Ługowska:

1 miejsce – wielobój
1 miejsce – finał na równoważni
2 miejsce – finał na skoku

Oliwia Semba:

2 miejsce – wielobój
1 miejsce – finał na skoku
1 miejsce – finał na poręczach

Weronika Belicak:

5 miejsce – wielobój
4 miejsce – finał na poręczach 
5 miejsce – finał na równoważni

Weronika Słabczyńska:

21 miejsce – wielobój
6 miejsce – finał na równoważni

Ida Berezowska:

17 miejsce – wielobój
4 miejsce – finał na równoważni

Patryk Ługowski:

12 miejsce – wielobój
3 miejsce – finał na drążku         

Kacper Krymarys:

47 miejsce – wielobój

Trenerami w/w gimnastyczek i gimnastyków są: mgr Swietłana Gradzik – kierownik wyszkolenia, mgr Marcin Dmytrów – trener oraz Paula Kwiczala – pomocnik trenera (studentka AWF). W wyszkoleniu zawodników o zawodniczek brali również udział dr Piotr Piestrak – pracownik AWF i Jan Zajdel – pomocnik trenera.

                                                                                                             

Koordynator Sekcji Sportów Gimnastycznych

                                                                     Dr hab. Małgorzata Sobera, prof. AWF Wrocław

 


Sekcja Gimnastyki Sportowej Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław
Zawody „Mała Olimpiada”

Siemianowice Śląskie 10-11.10.2015

Zawodnicy i zawodniczki naszego Klubu wzięli udział w „Małej Olimpiadzie” – zawodach dla 12 najlepszych z każdej strefy po Młodzieżowych Mistrzostwach Młodzików w 2015 roku.

Najlepszy w wieloboju, wśród 48 chłopców z całej Polski, okazał się OLIWIER PUTZ, który wygrał też finał na drążku.

Zawodniczki naszego Klubu dzielnie walczyły w wieloboju i zajęły miejsca:
Oliwia Semba – 12, Maura Stępniak – 13, Ługowska Natalia – 22 i Belicak Weronika – 27. Zawodniczki: Izabela Młot i Nina Topolnicka startowały w zawodach towarzyskich i zajęły w finałach odpowiednio 1. i 2. miejsce.

Trenerem głównym wyszkolenia zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, trenerami wpsółpracującymi są: Marcin Dmytrów i Jan Zajdel. Warto też podkreślić, że trenerem szkolenia początkowego grup naborowych jest dr Piotr Piestrak, pracownik AWF Wrocław, który rozpoczyna pracę ze wszystkimi najmłodszymi (4-letnimi) adeptkami gimnastyki sportowej.


Zawodniczki Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław sekcji gimnastyki sportowej wzięły udział w zawodach strefowych MMM w klasie młodzieżowej i III – strefa południowa, które odbyły się w Katowicach w dniach 5-6.06.2015 zdobywając łącznie 8 medali

Najlepsza w czwórboju klasy III oraz w finałach na skoku i 2. na poręczach okazała się NADIA CEDRO (9 lat), która z Katowic przywiozła 3 medale. ANNA KLEPCZYK (9 lat) w finale w nowej konkurencji ćwiczeń na drążku w paskach zajęła 5 miejsce.

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki klasy młodzieżowej (kategoria do lat 8). Srebrny medal w wieloboju zdobyła OLIWIA SEMBA (7 lat), a miejsca od 5 do 7 zajęły kolejno MAURA STĘPNIAK (8 lat) WERONIKA BELICAK (7 lat) i NATALIA ŁUGOWSKA (7 lat). Zawodniczki musiały walczyć z 32 uczestniczkami zawodów z województw opolskiego (klub NTG Nysa) i śląskiego (Iskra Zabrze i MKS Pałac Młodzieży Katowice). Szczególne brawa należą się debiutantkom: Oliwii, Weronice i Natalii, wszystkie zajęły miejsca w pierwszej 8. i tym samym dostały się do jesiennego finału Mistrzostw Polski w Klasie Młodzieżowej.

Niestety w tym roku nie starowały, z powodu choroby, nasze dwie bardzo dobre zawodniczki IZA MŁOT (8 lat) i NINA TOPOLNICKA (8 lat) szkoda, bo medali byłoby jeszcze więcej.

Trenerem głównym wyszkolenia zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, trenerami wpsółpracującymi są: Marcin Dmytrów i Jan Zajdel. Warto też podkreślić, że trenerem szkolenia początkowego grup naborowych jest dr Piotr Piestrak, pracownik AWF Wrocław, który rozpoczyna pracę ze wszystkimi najmłodszymi (4-letnimi) adeptkami gimnastyki sportowej.

Na uwagę zasługuje fakt, że opiekę mentalną i wsparcie dla młodych zawodniczek podczas startu wzięła na siebie nasza 15-letnia gimnastyczka OLGA BORYSŁAWSKA.

Koordynator Sekcji Sportów Gimnastycznych

Małgorzata Sobera

 


W dniu  17.05.2015 w Nysie odbyły się Międzyklubowe  Zawody Młodzików w Gimnastyce Sportowej Chłopców. W zawodach wzięło udział 39 chłopców w wieku 7-9 lat z czterech klubów gimnastycznych:

KS AZS-AWF Wrocław

NTG Nysa

KS Korona Kraków

KG Radlin

Reprezentanci naszego Klubu świetnie rozpoczęli letni sezon startowy.

Oliver Putz pokonał wszystkich 17 chłopców w swojej grupie wiekowej 9-latków i wygrał 4-bój (ćw. wolne, skrzynia, skok i drążek) zdobywając łącznie 57,7 pkt. Drugie miejsce zajął zawodnik z Nysy Cezary Jaseniuk  – 57, 4 pkt., a trzecie – Krakowianin Jan Rusek – 55,4 pkt.

Bartłomiej Woźniak  startował w młodszej grupie 7-8-latków i zajął dobre 5. miejsjce z sumą  53.5 pkt.  ustępując miejsca zawodnikom z Krakowa i  Radlina.

Nasz debiutant Ługowski Patryk uplasował się w środku listy na 11. miejscu (50,50 pkt.), co dobrze rokuje na przyszłość. Patryk ma dopiero 7 lat i od niedawna ćwiczy regularnie gimnastykę sportową.

Start na czterech całkiem różnych przyrządach jest dla tak młodych zawodników nie lada wyzwaniem, ale jak widać wszyscy poradzili sobie wspaniale.

Trenerami chłopców w KS AZS-AWF Wrocław są: Marcin Dmytrów i Jan Zajdel.

Trenerem koordynatorem szkolenia jest mgr Swietłana Tarkowska – trenerka Sekcji Gimnastyki Sportowej Kobiet i Mężczyzn.

                                                                                              Małgorzata Sobera – koordynator

Sekcji Sportów Gimnastycznych w KS AZS-AWF Wrocław


9-10 kwietnia 2015r. w Poznaniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Układach Zbiorowych oraz Ogólnopolskie Zawody o Puchar Prezesa PZG (Gimnastyka Artystyczna).
Klub Sportowy AZS-AWF Wrocław reprezentowała bardzo liczna ekipa. Wystąpiły trzy nasze „zbiorówki”: 
Maluszki (rocznik 2009), w składzie: Maja ZIMIERSKA, Hanna STEMBALSKA, Maja TUROŃ, Maja CEBULSKA, Martynka WESOŁOWSKA oraz Blanka MIKOŁAJCZYK
„Cola” (rocznik 2008), w składzie: Aleksandra ŁOWIŃSKA, Nikola BUCZEK, Julia HUBER, Natalia KRUK, Weronika LAMBERSKA, Julia DĘBSKA oraz Amelia SOZAŃSKA
„Prhaps-y” (rocznik 2006/2007), w składzie: Kinga TYRCZ, Magdalena NIEPLOWICZ, Weronika WOLSZA, Laura KRZYWULSKA, Malwina ŚLIWIŃSKA, Lidia DOLACKA oraz Natalia NOWAK
W zawodach indywidualnych o Puchar Prezesa PZG (układ taneczny i skakanka) reprezentowały nas: Weronika LAMBERSKA, Kinga TYRCZ, Magdalena NIEPLOWICZ, Weronika WOLSZA oraz Laura KRZYWULSKA
To był pierwszy start naszych najmłodszych zawodniczek, pełen emocji, radości (ale też i łez). Publiczność kibicowała wszystkim naszym „gwiazdeczkom”.
Dziewczyny wystąpiły REWELACYJNIE !!!!!!!!!
GRATULUJEMY 🙂

17-18 kwietnia 2015 r. – nasze „artystki” ruszyły na podbój Słowackiej Nitry. 🙂 Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła Zosia BIEL (8 miejsce), potem Zuzanna PIASECKA (2 miejsce) i Martyna ŻUK (20 miejsce), a na zakończenie w kategorii seniorek mogliśmy oglądać Monikę PILAS (6 miejsce)… 🙂 … Gratulujemy ….


W dniach 11-12 kwietnia 2015 w Bielsku Białej odbył się XI Ogólnopolski Turniej Beskidów. W zawodach tych wystartowało ponad 100 zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych. AZS-AWF Wrocław reprezentowały: Urszula Janiszewska (w kategorii juniorek Ula w pięknym stylu wywalczyła 12 miejsce), Zuzia Piasecka (która startując po raz pierwszy w kategorii juniora młodszego ze starszymi od siebie koleżankami uplasowała się na 13 pozycji) oraz Zosia Biel (z zaszczytnym 5 miejscem w kategorii młodzika).


19 marca 2015r. w IX Liceum Ogólnokształcącym podczas mistrzostw aerobiku, nasze najmłodsze gimnastyczki prezentowały swoje umiejętności z zakresu gimnastyki artystycznej.

To był kolejny wspaniały występ.

Były ogromne brawa, gratulacje, podziw dla niezwykłych umiejętności dziewczynek, dyplomy, a potem super zabawa … i oczywiście zaproszenie na występy w przyszłym roku. Do zobaczenia …


07 marca 2015r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 przy ul. Wietrznej 50, odbyły się Dni Otwarte. 
Świetnie zaprezentowały się nasze zawodniczki
, promując gimnastykę artystyczną swoimi występami. Publiczność długo oklaskiwała pokazy naszych „gwiazdeczek”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

 


Nowy sezon startowy w Gimnastyce Artystycznej rozpoczęty.

Jako pierwsze w I-wszej edycji Pucharu Polski, który odbył się w Gdyni w dniach 07-08 marca 2015r., wystartowały Monika PILAS (w kategorii seniorek) i Urszula JANISZEWSKA (w kategorii juniorek). Dziewczyny zaprezentowały się super – gratulujemy !!!

Przed nimi kolejne zawody w Bielsku Białej, na Słowacji, w Austrii i …………….

Już teraz trzymamy kciuki!


Kolejny – czwarty już w tym sezonie – sukces zawodniczek i zawodników Sekcji Gimnastyki Sportowej KS AZS-AWF Wrocław!

         W dniu 06.12.2014  w Łodzi odbyły się towarzyskie zawody Mikołajkowe w Gimnastyce Sportowej Dziewcząt i Chłopców  klasy młodzieżowej (rocznik 2006/2007). W zawodach startowało łącznie  po 20 zawodniczek i zawodników z 4 klubów Polski : Krakowa, Szczecina, Łodzi i Wrocławia.

         Reprezentantki Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław zajęły całe podium w kolejności: 1. Nadia Cedro (8 lat), 2. Izabela Młot (7 lat) i 3. Anna Klepczyk (8 lat), 6. Nina Topolnicka (7 lat), 12. Maura Stępniak (7 lat). Pani Trener Swietłana Tarkowska była bardzo dumna ze startu swoich podopiecznych i została poproszona o udzielenie wywiadu dla regionalnej telewizji.  

         Bardzo dobrze spisał się też nasz zawodnik Oliwier Pütz, który zajął 4. miejsce w wieloboju pomimo bardzo dobrego wykonania wszystkich układów. Drugi nasz zawodnik Bartłomiej Woźniak, tym razem zaliczył słabszy start, ale trenerzy pokładają nadzieję, że następny sezon będzie znacznie lepszy. Bartek jest  o rok młodszy od Oliwiera i w przyszłym roku ma szansę pokazać co potrafi.

Trenerem głównym chłopców jest Marcin Dmytrów (student AWF W-W, były gimnastyk z Nysy), a pomocniczym Jan Zajdel (były gimnastyk z Nysy). Obaj trenerzy pracują solidnie przygotowując zarówno chłopców jak i dziewczęta do startu  w zawodach. Sukcesu podopiecznych w/w trenerów są najlepszym sprawdzianem ich pracy na sali gimnastycznej.

Zawodniczkom, Trenerom i Rodzicom serdecznie GRATULUJEMY!


DRUŻYNOWY PUCHAR POLSKI W GIMNASTYCE SPORTOWEJ KOBIET
KLASA MŁODZIEŻOWA – ZABRZE 22.11.2014

         W dniu 22.11.2014  w Zabrzu odbyły się zawody  – zawody dla zawodniczek z całej Polski w najmłodszej kategorii – klasy młodzieżowej (rocznik 2006/2007). W zawodach startowało łącznie 59 zawodniczek reprezentujących 11 drużyn. W drużynie stratuje 5 zawodniczek, ale do końcowego wyniku drużyny liczą się 4 najlepsze oceny na danym przyrządzie, a ich suma stanowi wynik drużyny.

         Reprezentantki Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław brały udział w tych zawodach po raz pierwszy i od razu „wskoczyły” do strefy medalowej,  zdobyły brązowy medal (!) … czego nie spodziewała się nawet sama Pani Trener Swietłana Tarkowska.  

         W skład drużyny Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław wchodziło 5 zawodniczek, które w tym sezonie jesiennym dopiero zaczęły startować na zawodach: Nadia Cedro (8 lat), Izabela Młot (7 lat), Anna Klepczyk (8 lat), Nina Topolnicka (7 lat) i Maura Stępniak (7 lat) i odniosły kolejny sukces.

         Trenerem głównym zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, a trenerem pomocniczym Marcin Dmytrów (student AWF W-W, były gimnastyk z Nysy) i Jan Zajdel (były gimnastyk z Nysy). Warto nadmienić, że wszystkie te zawodniczki zaczynały przygodę z gimnastyką pod okiem Trenera grup naborowych dr. Piotra Piestraka – pracownika Zakładu Teorii i Metodyki Gimnastyki AWF Wrocław – jako 4-latki (!). Jak widać długoletni trud wreszcie przynosi efekty… Należy również podkreślić bardzo dobrą współpracę z rodzicami i szczególnie ważne ich zaangażowanie w sprawy sekcji. Dziękujemy!

Kolejne zawody – towarzyskie, mikołajkowe –  odbędą się w dniu 6.12.2014 w Łodzi.

         Kolejność drużyn (wyniki sumy 4 przyrządów):

1. TS Wisła Kraków I drużyna            – 228,150 pkt.

2. MKS Kusy Szczecin I drużyna         – 221,450 pkt.

3. KS AZS-AWF Wrocław                    – 220,400 pkt.

4. KS Iskra Zabrze I drużyna               – 219,850 pkt.

5. Pałac Młodzieży Katowice             – 217,250 pkt.

6. KS Korona Kraków I drużyna         – 211,200 pkt.

7. TS Wiła Kraków II drużyna             – 209,900 pkt.

8. KS Iskra Zabrze II drużyna              – 206,600 pkt.

Zawodniczkom, Trenerom i Rodzicom serdecznie GRATULUJEMY !

 


I  TOWARZYSKIE ZAWODY W GIMNASTYCE SPORTOWEJ CHŁOPCÓW WE WROCŁAWIU

W dniu 15.11.2014 o godz. 12.00 w Sali Zakładu Teorii i Metodyki Gimnastyki przy AWF Wrocław odbyły się pierwsze zawody towarzyskie w gimnastyce sportowej chłopców w kategorii młodzików do lat 8.

Gimnastyka sportowa chłopców nie istniała we Wrocławiu od ponad 40 lat, ale dzięki pracy i determinacji Trenerów Klubu Sportowego AZS-AWF we Wrocławiu od początku 2013 roku rozpoczęła działalność sekcja chłopców pod kierownictwem szkoleniowym trenerki Swietłany Tarkowskiej i instruktora Marcina Dmytrowa. Współpracują z nimi instruktor Tomasz Prygiel i Jan Zajdel. Dwóch zawodników w/w trenerów: Oliwier Pütz  i Bartłomiej Woźniak pierwszy raz w życiu wystartowali w czerwcu 2014 na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zabrzu i uplasowali się tam w połowie listy startujących. Pierwsze kroki w tym sporcie są bardzo trudne…

Po kilku miesiącach treningu w trójmeczu towarzyskim z zawodnikami z NTG Nysa (7 zawodników) i Korony Karków (6 zawodników) nasi dzielni chłopcy spisali się bardzo dobrze.

Wyniki zawodów w czwórboju gimnastycznym chłopców:

 

1. Cezary Jaseniuk – NTG Nysa – 56,3 pkt.
    Oliwier Pütz – KS AZS-AWF Wrocław – 56,3 pkt.

2. Nguyen Quang Huy – Korona Kraków – 54,6 pkt.

3. Leon Pawlik  – Korona Kraków – 54,2 pkt.

4. Karol Kołodziejczyk – Korona Kraków – 54,0 pkt.

5. Miłosz Kulpa – NTG Nysa – 53,8 pkt. 

6. Bartłomiej Woźniak – KS AZS-AWF Wrocław – 53,4 pkt.

7. Jakub Sadza – NTG Nysa – 53,1 pkt. 
 

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy udanego startu!

 


Najnowsze osiągnięcia zawodniczek gimnastyki sportowej KS AZS-AWF Wrocław

W dniach 24-26.10.2014 w Nysie odbyła się MAŁA OLIMPIADA – zawody dla 35 zawodniczek z całej Polski w najmłodszej kategorii wiekowej, które zakwalifikowały się do startu w tych zawodach po strefowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek.

Z Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław zakwalifikowały się do „Małej Olimpiady” 3 zawodniczki: Nadia Cedro (8 lat), Izabela Młot (7 lat) i Anna Klepczyk (8 lat) i odniosły kolejny sukces.

W wieloboju najlepsza w Polsce okazała Nadia Cedro (57,93 pkt.) KS AZS-AWF Wrocław wyprzedzając zawodniczki z UKS „SMS Olsztyn” Monikę Wiśniewską (57, 37 pkt.) i Martynę Szumny (56,60 pkt.) z TS „Wisła” Kraków, na 4. miejscu uplasowała się Izabela Młot (56,27 pkt.), a następnie Katarzyna Porąbka (55,20 pkt.) z TS „Wisła” Kraków i Anna Bukowska (55,1 pkt) z MKS Kusy Szczecin. Anna Klepczyk – KS AZS-AWF Wrocław – zajęła 18. miejsce z wynikiem 53,6 pkt.

Równie dobrze zawodniczki spisały się w rywalizacji finałowej, w której startuje 8 najlepszych zawodniczek na danym przyrządzie po zawodach w wieloboju.

W układzie na równoważni Nadia Cedro zdobyła złoty medal razem z zawodniczką z Olsztyna Moniką Wiśniewską, a w finale na poręczach srebrny medal zdobyła Izabela Młot. W konkurencji skoku przez stół gimnastyczny Nadia Cedro zdobyła brązowy medal, a Izabela Młot zajęła 8. miejsce.

Trenerem głównym zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, a trenerem pomocniczym Marcin Dmytrów.

Zawodniczkom i trenerom serdecznie gratulujemy !


Zawodniczki Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław sekcji gimnastyki sportowej wzięły udział w zawodach strefowych MMM – strefa południowa, które odbyły się w Zabrzu w dniach 13-14.06.2014 i odniosły sukces, zdobywając łącznie 7 medali.

Najlepsza w czwórboju okazała się NADIA CEDRO (8 lat), która z Zabrza przywiozła 3 złote medale. Nadia triumfowała jeszcze w finałach na skoku i na poręczach. Czwarte miejsce w wieloboju zajęła IZABELA MŁOT (7 lat), a 9. była ANNA KLEPCZYK (8 lat). Dobrze spisały się też MAURA STĘPNIAK (7 lat) i NINA TOPOLNICKA (7 lat) zajmując odpowiednio miejsca 18 i 19. W układzie finałowym na równoważni bezkonkurencyjna była Iza Młot, najmłodsza uczestniczka tych zawodów, a na poręczach 3. miejsce zdobyła Ania Klepczyk. W finale w konkurencji skoku gimnastyczki wykonywały salto w przód z odbicia z odskoczni. Zawodniczki KS AZS-AWF Wrocław zdominowały podium: 1. była Nadia Cedro, 2. miejsce ex aequo zdobyły Iza Młot i Ania Klepczyk.  

W zawodach MMM brało udział 39 gimnastyczek do lat 9 z województw opolskiego (klub NTG Nysa) i śląskiego (2 kluby Iskra Zabrze i MKS Pałac Młodzieży Katowice). Na uwagę zasługuje fakt, że opiekę mentalną i wsparcie dla młodych zawodniczek podczas startu wzięła na siebie 14-letnia gimnastyczka OLGA BORYSŁAWSKA, która jest już juniorką i na ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorek zajęła 7. miejsce w finale na ćwiczeniach wolnych.

Większość z w/w dziewcząt oprócz Nadii to debiutantki, startowały po raz pierwszy na zawodach poza Wrocławiem i macierzystym klubem, a ich hart ducha i umiejętność koncentracji podczas zawodów  dobrze rokują na przyszłość.       

Sukcesy te są dziełem zespołu trenerów sekcji gimnastyki sportowej KS AZS-AWF Wrocław. Trenerem głównym wyszkolenia zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, drugim trenerem – Marcin Dmytrów. Warto też podkreślić, że trenerem szkolenia początkowego grup naborowych jest dr Piotr Piestrak, pracownik AWF Wrocław, który rozpoczyna pracę ze wszystkimi najmłodszymi (4-letnimi) adeptkami gimnastyki sportowej przy pomocy instruktorów: Magdaleny Cierpiał, Mirosława Habaja i Jakuba Paszyńskiego. Już 7-8-letnie dzieci wykonują niełatwe ćwiczenia na 4 przyrządach: skoku, poręczach asymetrycznych, równoważni i ćwiczeniach wolnych.  Nauka ćwiczeń podstawowych, kształtowanie siły i elastyczności mięśni a nade wszytsko koordynacji  ruchów  musi rozpoczynać się w wieku 4-5 lat, żeby zawodniczka była w stanie podołać wymaganiom regulaminu gimnastyki sportowej i wystartować na zawodach. Dzieci, po 1-2 latach szkolenia, nabywają nieprzeciętnych umiejętności gimnastycznych na przyrządach, ale też uczą się systematyczności i konsekwencji w pracy na treningu. Na efekty trzeba cierpliwie czekać, a te w końcu przychodzą – sukcesy i cała radość z wygranej. Jak widać w sekcji gimnastyki sportowej wiedzą jak tego można dokonać. Na pochwałę zasługuje w tym miejscu zaangażowanie rodziców dzieci, od ich systematyczności zależy znaczna część sukcesu. Zgrany zespół trenerów, rodziców i zawodniczek przy wsparciu władz KS AZS-AWF Wrocław i samej AWF, na której obiektach trenują 3 sekcje sportów gimnastycznych, tworzy niezbędne warunki do rozwijania tej dyscypliny sportu. Naszym zdaniem to gimnastyka sportowa leży u podstaw wszystkich innych dyscyplin sportowych, a dziecko ma szansę na harmonijny rozwój motoryczny. Nawet jeśli nie osiągnie najwyższego miejsca na podium, to po takim szkoleniu jest gotowe do uprawiania każdego sportu.

 

Wyniki wieloboju w MMM w Zabrzu:

1. Nadia Cedro (KS AZS-AWF) – 58,450 pkt.

2. Amelia Pławecka (MKS Pałac Młodzieży Katowice) – 57,100 pkt.

3. Zuzanna Iwaniak (Iskra Zabrze) – 56,000 pkt.

4. Izabela Młot (KS AZS-AWF Wrocław) – 55,800 pkt.

….

9. Anna Klepczyk (KS AZS-AWF Wrocław) – 55,200 pkt.

18. Maura Stępniak (KS AZS-AWF Wrocław) – 53,200 pkt.

19. Nina Topolnicka (KS AZS-AWF Wrocław) – 52,750 pkt.

 

Koordynator Sekcji Sportów    
Gimnastycznych KS AZS-AWF Wrocław                    

Małgorzata Sobera  

 

Nadia Cedro, Ania Klepczyk, Nina Topolnicka, Maura Stępniak i Iza Młot

 

Nadia Cedro 1. miejsce i Iza Młot 4. w wieloboju na Międzywowjewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Gimnastyce Sportowej

Od lewej: trenerka Swietłana Tarkowska, Iza Młot z tatą, Ania Klepczyk, Maura Stępniak, Nina Topolnicka, na górze Nadia Cedro z tatą, po prawej mama Ani i Maury