GIMNASTYCZKI I GIMNASTYCY KS AZS-AWF WROCŁAW REWELACJĄ MMM W NYSIE

Strona główna » Aktualności » GIMNASTYCZKI I GIMNASTYCY KS AZS-AWF WROCŁAW REWELACJĄ MMM W NYSIE

Zawodniczki i zawodnicy Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław sekcji gimnastyki sportowej wzięły udział w zawodach strefowych MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW MŁODZIKÓW w klasie młodzieżowej i III – strefa południowa, które odbyły się w Nysie w dniach 10-12.06.2016

Finał na drążku w paskach: 2. N. Topolnicka

Łącznie zawodniczki naszego Klubu zdobyły 15 medali!

Wyniki klasy młodzieżowej chłopców (roczniki 2009/08/07):

3. m. Patryk Ługowski     57,600 pkt.
10.m. Kacper Krymarys   54,700 pkt. – 1. miejsce w roczniku 2009!

29. m. Yelysei Baginskyi 52,000 pkt.

Finały na podporach: 1. P. Ługowski, 4. K. Krymarys
Finały na drążku: 1. P. Ługowski

Chłopcy zdobyli łącznie 4 medale! Szkoda, że w tym roku nie startował nasz świetny zawodnik Oliwier Pütz, który w roku 2015 wygrał niemal wszystkie zawody w swojej klasie, bo medali byłoby jeszcze więcej.

W tym sezonie startowym 2 tygodnie wcześniej startowały także nieco starsze zawodniczki, które w zeszłym roku osiągały również najwyższe laury w swoich kategoriach wiekowych. W tym roku przeszły do klasy II i były w młodszym roczniku w porównaniu z innymi zawodniczkami. Nadia Cedro zajęła 12. miejsce i zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a Izabela Młot i Ania Klepczyk tym razem miały mniej szczęścia, ale wszystko przed nimi w przyszłym roku. Do startu w kategorii młodzieżowca (klasa mistrzowska) przygotowuje Olga Borysławska.

Trenerem głównym wyszkolenia zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, trenerami współpracującymi są: mgr Marcin Dmytrów, Paula Kwiczala i Jan Zajdel. Warto też podkreślić, że trenerem szkolenia początkowego grup naborowych jest dr Piotr Piestrak, pracownik AWF Wrocław, który rozpoczyna pracę ze wszystkimi najmłodszymi (4-latkami) adeptkami gimnastyki sportowej.