FUNDACJA LOTTO MILION MARZEŃ ZAPRASZA MISTRZÓW SPORTU DO WSPÓŁPRACY

Strona główna » Aktualności » FUNDACJA LOTTO MILION MARZEŃ ZAPRASZA MISTRZÓW SPORTU DO WSPÓŁPRACY

Fundacja LOTTO Milion Marzeń zaprasza sportowych medalistów do wzięcia udziału w programie grantowym „Kumulacja Aktywności”, którego celem jest aktywizacja sportowa młodzieży gimnazjalnej. Na zainteresowanych czeka aż 50 grantów.

      Zadaniem sportowców jest opracowanie scenariusza, a następnie – w przypadku  przyznania grantu – zorganizowanie i przeprowadzenie cyklu zajęć dla młodzieży. Fundacja zaprasza do współpracy wszystkich sportowców mających na swoim koncie
udokumentowane sukcesy sportowe (co najmniej brązowy medal w mistrzostwach krajowych w dowolnej dyscyplinie). 
Zwycięzcy otrzymają granty w wysokości 20 000 zł brutto na zakup sprzętu, wynajem obiektu oraz wynagrodzenie. Rekrutacja trwa do 23 sierpnia 2013 roku. Więcej informacji dla kandydatów znajduje się na stronie www.kumulacjaaktywnosci.pl. 

Fundacja LOTTO Milion Marzeń, której fundatorem jest Totalizator Sportowy, wspiera m.in. działania aktywizujące sportowo młodzież i ich rodziny. Jak pokazują badania CBOS, przeprowadzone na zlecenie Fundacji obecnie gimnazjaliści są mało aktywni fizycznie, 
a zajęcia sportowe nie kojarzą im się z rozrywką, przyjemnością lub relaksem. Ponadto większość młodych ludzi wybiera siedzący tryb życia i spędza czas przed komputerem lub telewizorem.
Celem działań Fundacji jest pokazanie gimnazjalistom, że warto być aktywnym fizycznie, 
gdyż ma to dobroczynny wpływ nie tylko na zdrowie ale także na samopoczucie i poziom zadowolenia z życia.
Z badań CBOS wiemy, że największymi autorytetami dla młodzieży są sportowcy. 
Dlatego zapraszamy wszystkich mistrzów sportu, którzy lubią pracować z młodzieżą
i chcieliby podzielić się swoją pasją do udziału w naszym programie.
Program będzie prowadzony we współpracy ze szkołami. Poza gimnazjalistami, adresatami działań są również rodzice i nauczyciele wychowania fizycznego. 
Zapraszamy na stronę www.kumulacjaaktywnosci.pl, gdzie znajdują się szczegółowe informacje i dokumenty jakie należy wypełnić, decydując się na udział w konkursie.