Strona główna » Aktualności » Duży sukces na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży sekcji taekwondo olimpijskiego.

W dniach 27-29.04.2018 r. w Swarzędzu nasza sekcja taekwondo olimpijskiego brała udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Prawo startu w tej prestiżowej imprezie mają tylko najlepsi z Polski (pierwsze 8 osób z rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego). Z czwórki startujących zawodniczek zdobyliśmy 5 medali. Maja Maroszek zdobyła złoto w dwuboju technicznym i srebro w walkach k-44kg, Klaudia Nowicka srebro w dwuboju i brąz w walkach -51kg, Diana Tronko brąz w walkach -41kg oraz 6 miejsce w dwuboju, Barbara Radoman 5-8 miejsce w walkach i 9te w dwuboju. Sukces niewątpliwie jest chociaż pozostaje pewien niedosyt, gdyż apetyt mieliśmy na więcej. Nie poddajemy się, wyciągamy wnioski ze startu i od razu zabieramy się do cięższej i wytężonej pracy, aby zrealizować nasze marzenia. OOM to najważniejsze zawody w kategorii kadetów. Nasz klub zajął wysokie 7 miejsce w Polsce, a cała reprezentacja DŚL w klasyfikacji województw miejsce 5te. Maja, Diana i Basia są uczennicami klasy sportowej o profilu taekwondo olimpijskiej działającej przy SP 91 we Wrocławiu. Gratulacje.