Duży sukces na Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim, Maroszek kolejny raz bezapelacyjnie najlepsza w kategorii olimpijskiej – 49kg.

Strona główna » Aktualności » Duży sukces na Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim, Maroszek kolejny raz bezapelacyjnie najlepsza w kategorii olimpijskiej – 49kg.

W minioną sobotę w Novotel Warszawa Airport zakończyły się jubileuszowe 40ste Mistrzostwa Polski Seniorów w taekwondo olimpijskim, organizatorem zawodów był Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego. Nasza sekcja wystawiła dwie zawodniczki, które nie zawiodły i spisały się w dosłownie i w przenośni na medal. Trzecie miejsce w kat. -53kg. zajęła Gabriela Zienko, wychowanka ULKSW Pomorze Świnoujście, aktualnie studentka I roku Menadżer Sportu na Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – Słoneczna Uczelnia. Wielkie brawa Gabi za bdb występ. Natomiast w kategorii olimpijskiej -49 kg. Maja Maroszek nie pozostawiła żadnych złudzeń kto w tej chwili jest w niej najlepszy. Obie walki, które stoczyła Maroszek z utytułowanymi zawodniczkami z Reprezentacji Polski wygrała kilkupunktową przewagą. Pierwszą z zawodniczką z Olsztyna 17:13, drugą z dobrze znaną zawodniczką z Poznania 13:8. Pierwszy raz mieliśmy okazję zawalczyć na Gali Taekwondo w blasku fleshy i reflektorów co jak widać po wyniku Mai bardzo jej się spodobało. Maroszek jako jedyna w historii polskiego taekwondo sięgnęła w jednym roku po tytuł mistrzowski w kategorii olimpijskiej z Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów mając kalendarzowo jeszcze 15 lat. Warto dodać, iż kilka tygodni wcześniej Maja wywalczyła brązowy medal z Pucharu Świata – Polish Open po dwóch wygranych i ciężkich pojedynkach z zawodniczkami z Grecji i Serbii.
Ciężka praca popłaca. Sukces ma wielu ojców, jesteśmy z Was dziewczyny bardzo dumni. Już niebawem kolejny międzynarodowy start naszej zawodniczki w Wiedniu, Puchar Świata Austrian Open.