Wrócili na tron

Strona główna » Aktualności » Wrócili na tron

Wielkim sukcesem zawodników AZS AWF Wrocław zakończyły się rozgrywane w Śremie mistrzostwa Polski w szpadzie. Nasi szermierze przywieźli z tej imprezy trzy medale, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu. Pierwszego dnia mistrzostw na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Motyka. W finale pokonał on kolegę z kadry Radosława Zawrotniak 15:12. Sukces tym większy, że to już szóste mistrzowskie trofeum w karierze Tomka. Na 11. pozycji wśród szpadzistów uplasował się Maciej Szumski, a 26. był Michał Adamek. Najlepiej w rywalizacji pań spisała się Justyna Kaca, która zdołała awansować do szerokiego finału. Niestety w walce i strefę medalową uległa jednym trafieniem Katarzynie Dąbrowie (AZS AWF Warszawa). Warto dodać, że Kasia swoją karierę także zaczynała w akademickim klubie z Wrocławia. Miejsce 19. zajęła najwyżej obecnie klasyfikowana z wrocławianek – Blanka Błach. Zawody drużynowe zakończyły się jeszcze większym sukcesem naszych reprezentantów. Męski team w składzie: Tomasz Motyka, Michał Adamek, Maciej Szumski i Roland Gromada pewnie pokonał wszystkich przeciwników, na czele z KKS-em Kraków i po dwuletniej przerwie wrócił na tron mistrzów Polski. Bardzo dobrze w Śremie powalczyły także szpadzistki. Justyna Kaca, Blanka Błach, Julia Jurecka i Kamila Strug stanęły na ostatnim stopniu podium. W walce o brązowy medal pokonał 45:43 AZS AWF Katowice. Gratulujemy Naszym Zawodnikom!