7 MEDALI LEKKOATLETÓW AZS AWF Wrocław HMP 2017

Strona główna » Aktualności » 7 MEDALI LEKKOATLETÓW AZS AWF Wrocław HMP 2017

Na dobrym piątym miejscu klasyfikacji generalnej zakończyli zmagania lekkoatleci podczas 61. Halowych Mistrzostw Polski Seniorów. Dwa złota, trzy srebra i jeden brąz dla AZS-u Wrocław to efekt dwudniowej rywalizacji naszych zawodników w Arenie Toruń.

Rekord życiowy i złoty medal na 200 metrów (21,14) oraz zwycięstwo w finale biegu na 400 metrów (46,60) to rezultat Rafała Omelko. Rafał doskonale sprostał wyzwaniu jakie postawili przed sprinterami organizatorzy, oba biegi finałowe dzieliła jedynie półgodzinna przerwa.

Znakomicie zaprezentowała się pięcioboistka, Patrycja Skórzewska. Dwa rekordy życiowe (skok w dal – 5,74; 60mppł – 8,81), wyrównany rekord sezonu w skoku wzwyż (1.66) i dobry start w pchnięciu kulą i biegu na 800 metrów dały Patrycji pewne drugie miejsce (3957p.). Mistrzostwa w Toruniu były debiutem Skórzewskiej na halowej imprezie seniorskiej.

Dwa medale dla AZS-u dorzuciła sprinterka, Agata Forkasiewicz. Rekord życiowy w eliminacyjnym biegu na 60 metrów (7,28) i bardzo dobry występ w finale dał Agacie drugie miejsce. Forkasiewicz nie zwolniła tempa również w niedzielnym finale biegu na 200 metrów, w którym zdobyła brązowy medal.

Srebro w skoku wzwyż z wynikiem 1.85 wywalczyła Urszula Gardzielewska. Dzień wcześniej Ula wystartowała w pięcioboju kończąc rywalizację na szóstym miejscu.

O podium otarło się aż troje naszych zawodników. Rekord sezonu i czwarte miejsce w skoku w dal zajęła Izabela Włodarska (6.01), tracąc do trzeciej zawodniczki jedynie 7 centymetrów. Rekord życiowy w biegu eliminacyjnym na 200 metrów (21,68) i zaledwie 0.01s. straty do brązowego medalu w biegu finałowym to wynik sprintera, Tomasza Sieradza. Dobre czwarte miejsce tuż za Pawłem Wojciechowskim zajął tyczkarz, Hubert Swatowski.

W tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów barwy AZS-u reprezentowała Natalia Kaczmarek. Podopieczna trenera Marka Rożeja wygrała finał biegu na 400 metrów i tym samym zdobyła pierwszy od siedemnastu lat medal imprezy juniorskiej dla AZS-u. Natalia dołączyła do sekcji lekkoatletycznej na początku trwającego roku akademickiego.

Wyniki satysfakcjonują chociażby ze względu na warunki, w których zawodnicy przygotowywali się do tegorocznych halowych mistrzostw. Mimo braku wyjazdów na obozy i braku możliwości korzystania z pełnowymiarowej hali, sportowcy nie pozwolili zdominować się trenującym w lepszych warunkach rywalom. Uzyskane wyniki są dobrym prognostykiem na nadchodzący sezon letni. Trzymamy kciuki za przygotowania i zdrowie naszych zawodników!

Autor: Katarzyna Wróbel