7 medali Halowych Mistrzostw Polski dla lekkoatletów

Strona główna » Aktualności » 7 medali Halowych Mistrzostw Polski dla lekkoatletów

Złoto, trzy srebrne i trzy brązowe medale to dorobek naszych zawodników po Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. AZS AWF Wrocław zajął siódme miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Najlepiej spisała się Joanna Kuryło, podopieczna trenera Grzegorza Stolarczyka. Asia zgarnęła złoty medal w skoku w dal z wynikiem 6,14m.

Jako druga metę biegu na 200 metrów przekroczyła Agata Forkasiewicz. Uzyskała 24.00s. i rekord sezonu. Srebrny krążek zawisnął na szyi wieloboisty Mikołaja Jakubczaka, który ukończył rywalizację z wynikiem 5244 pkt. Drugie miejsce zajął też Rafał Omelko. W biegu na 400m osiągnął rezultat 47,12s.

Brązowy medal wywalczył tyczkarz, Robert Sobera. Pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,50m. Rekord życiowy i trzecie miejsce wywalczyła wieloboistka – Patrycja Skórzewska. Ukończyła 5-bój z wynikiem 4138pkt. Na trzeciej pozycji uplasowała się damska sztafeta 4x200m w składzie: Anna Pałys, Agata Forkasiewicz, Jagoda Mierzyńska i Joanna Linkiewicz.

Mimo braku profesjonalnej hali lekkoatletycznej nasi zawodnicy osiągnęli bardzo wysokie miejsca. To dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem letnim.