5 medali lekkoatletów na Mistrzostwach Europy U23 w Gavle (Szwecja)

Strona główna » Aktualności » 5 medali lekkoatletów na Mistrzostwach Europy U23 w Gavle (Szwecja)

Ogromnym sukcesem zawodników naszego klubu zakończyły się Mistrzostwa Europy U23 w lekkiej atletyce. W szwedzkiej miejscowości Gavle zdobyli 5 medali. Prawdziwą bohaterką całej polskiej ekipy została Natalia Kaczmarek. Podopieczna trenera Marek Rożeja została podwójnie złotą medalistką mistrzostw. W biegu na 400m doścignęła zawodniczkę z Czech na ostatnich metrach i zwyciężyła z nowym rekordem życiowym 52,34s, natomiast w sztafecie 4x400m na ostatniej zmianie mimo kilkunastomertowej straty dogoniła Brytyjkę, zdobywając swój drugi złoty medal. W „złotej” sztafecie biegała również inna zawodniczka naszego klubu – Natalia Widawska (trener Kamil Kobiałka).

W rzucie dyskiem brązowy medal zdobył Oskar Stachnik z bardzo dobrym rezultatem 60,01 (trener Zygmunt Szwarc). Natomiast w biegu sztafetowym 4x100m Jagoda Mierzyńska (trener William Rostek) zdobyła brązowy medal. Rezerwową zawodniczką sztafety była kolejna nasza zawodniczka Alicja Rajewska (trener Grzegorz Stolarczyk). W biegu na 100m Bartosz Siudek (trener Wojciech Salmonowicz) zajął 16 miejsce z wynikiem 10,85.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz ich trenerów.