Zawody

Czynnie bierzemy udział w zawodach krajowych i międzynarodowych. Z sukcesami startujemy w Mistrzostwach Polski i Pucharach Świata, kilkukrotnie reprezentowaliśmy Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata.

W dniu 24.02.2019 r. nasza taekwondzistka Maja Maroszek zdobyła Puchar Świata Kadetek w stolicy Słowenii – Lublanie. To największy sukces tej młodej i pracowitej zawodniczki. Maja wygrała wszystkie swoje walki przed regulaminowym czasem, łącznie z tą finałową. Bardzo dobrze spisała się również jej koleżanka klubowa Nikola Janik, która przegrała nieznacznie walkę o wejście do strefy medalowej z reprezentantką Niemiec. Wszystkie walki były na bardzo wysokim poziomie. W zawodach wystartowało blisko 1400 zawodników i zawodniczek z 198 klubów i reprezentacji narodowych. Nasz klub zajął wysokie 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii kadetek. Gratulujemy wzorowej postawy na zawodach.

W dniach 14-16.09.2018 r. braliśmy udział w Pucharze Świata rangi G1 na Polish Open – Warsaw Cup. Nasz klub AZS – AWF Wrocław reprezentowały; juniorka Maria Radoman -59kg oraz kadetki Maja Maroszek – 44kg, Nikola Janik i Klaudia Nowicka obie w kat -51 kg. Zawody bardzo wymagające. Prawo startu w tych prestiżowych zawodach mają tylko zawodnicy i zawodniczki posiadający Międzynarodową lub Europejską licencję zawodniczą i czerwony lub czarny pas. W zawodach wystartowało 1252 zawodników w kategoriach kadet, junior i senior z blisko 50 państw. Niestety nie udało nam się zdobyć upragnionego medalu, jednak na uznanie zasługuje cały start naszej drużyny. Wszyscy walczyli do końca. Najbliżej medalu znalazła się Maja Maroszek, która w pierwszej walce pokonała reprezentantkę Finlandii, a w drugiej reprezentantkę Włoch. W walce o półfinał musiała nieznacznie uznać wyższość lepiej dysponowanej w tym dniu i o tej godzinie reprezentantki Hiszpanii, która ostatecznie wygrała całą kategorię. Maja zajęła wysokie V miejsce, wszystkie walki wykonała na bardzo wysokim poziomie. Równie dobrze spisała się Maria Radoman, która w pierwszej walce pokonała reprezentantkę Szwecji w drugiej jednak przegrała z reprezentantką Norwegii. Po zaciętych walkach, ale w pierwszej walce odpadły Nikola z Klaudią. Dla obu dziewczynek był to ich pierwszy start w tak obsadzonych zawodach. Dużym utrudnieniem dla nas okazał się zmieniony w dniu zawodów czas walk, gdyż byliśmy przygotowani na rundy po 2 lub 1,5 minuty, a w dniu zawodów okazało się że kadeci walczą 3 rundy po 1 minucie. Dobre przygotowanie wydolnościowe było naszym atutem, a na miejscu okazało się ze walki zostały skrócone. Tempo walk naszych zawodniczek było wysokie. Niemniej jednak sam start należy do naszych najlepszych na tej randze turnieju. Wygrane walki w Pucharze Świata to sukces. Dziękujemy zawodniczkom za wielkie emocje.

Bardzo dobry wynik w zawodach rankingowych Polskiego Związku Taekwond Olimpijskiego uzyskali nasi zawodnicy na ostatnim Pucharze Polski rangi P1 w Ostrowcu Świętokrzyskim (16-18.03.2018 r.). Maria Radoman jun-59kg I miejsce, Nela Kusak jun – 51 kg III miejsce, Maja Maroszek kadet – 44kg II miejsce, Klaudia Nowicka kadet -51kg III miejsce. Poza podium znaleźli się Nikola Janik i Kornel Klepak. Gratulujemy!

W dniach 23-25.02.2018 r, zawodniczki sekcji taekwondo olimpijskiego Maja Maroszek i Diana Tronko wraz z trenerem Przemysławem Pachlą uczestniczyli w Pucharze Świata w Mariborze (Słowenia). Maja po pierwszej wygranej walce nad Chorwatką przegrała w ostatniej rundzie ze zwyciężczynią swojej kategorii wagowej Francuzką. Diana natomiast po dobrej walce przegrywa z Niemką. Pozostaje niedosyt, ale nie poddajemy się i zabieramy sie do pracy przez zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Polski.

​W pierwszy weekend listopada 3-5.11.2017 r. nasi zawodnicy i zawodniczki sekcji taekwondo olimpijskiego brały udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Pragi „Prague Open”. Nasz klub reprezentowali: Maja Maroszek, Diana Tronko, Nela Kusak, Nikola Janik, Kornel Klepak i Aleksander Toś. Miejsca medalowe zajęli: Diana Tronko złoto, Maja Maroszek, Nikola Janik i Nela Kusak srebro, Aleksander Toś brąz. Tym razem bez medalu, powrócił, ale z cennym doświadczeniem Kornel Klepak. Gratulujemy dobrej postawy na zawodach. Oprócz samego startu mieliśmy okazję podziwiać piękno Pragi. Na pewno tam jeszcze wrócimy w przyszłym roku silniejsi.

20-22.10.2017 r. nasze zawodniczki sekcji taekwondo olimpijskiego brały udział w Międzynarodowym Pucharze Polski w Taekwondo Olimpijskim w Nowym Sączu (Turniej Nadziei Olimpijskiej). Nasz klub wystawił 5 zawodniczek: Maria i Barbara Radoman, Maja Maroszek, Nela Kusak i Diana Tronko. Start w zawodach można uznać za udany. Pierwszego dnia zawodów na najwyższym stopniu podium stanęła nasza najlepsza juniorka 16 letnia Maria Radoman w kat -55kg. Kadetkom niestety nie udało się przedostać do strefy medalowej i odpadły po pierwszej lub drugiej walce. Drugi dzień zawodów potwierdził klasę młodziczki Diany Tronko, która zdecydowanie wygrała wszystkie walki w kategorii -40kg. Dodatkowo medal koloru srebrnego dołączyła po raz kolejny Maria Radoman w kategorii młodzieżowców U-21 (kat. wagowa -57kg). Gratulacje dziewuszki, trener jest z Was bardzo dumny.

21 października 2017 r. w Chrościnie k. Opola odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, zawody punktowane zaliczane do współzawodnictwa dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. MMM są najważniejszymi zawodami w kategorii młodzików w Polsce. Dzieci rywalizowały w konkurencji walki, dwuboju oraz poomsae. Medale złote zdobyli: Flasiński Filip, Gordziewicz Jakub, Diana Tronko i Nikola Janik. Medal srebrny zdobyła Ninia Frycz, natomiast medal brązowy wywalczył Kacper Kusiak. Serdecznie wszystkim dzieciom i rodzicom gratuluję za bardzo dobrą postawę na zawodach. Trener P.Pachla

​W dniach 8-10.04.2016 r. sekcja taekwondo olimpijskiego KS AZS – AWF Wrocław wystartowała w Bydgoszczy w Pucharze Polski. W zawodach brało udział prawie 700 zawodników z 6 państw. Najlepiej z naszej siódemki spisała się najmłodsza, młodziczka Nikola Janik dla której był to pierwszy start w Polsce w konkurencji walki sportowej. Nikola w pierwszej walce pokonała w dogrywce zawodniczkę z Warszawy, w drugiej zdecydowanie wygrała z zawodniczką gospodarzy 27 : 1, w trzeciej wygranej, zmierzyła się z bardzo utytułowaną zawodniczką z Poznania 4 : 1. W walce finałowej uległa w tym dniu nieznacznie lepszej zawodniczce z Łomży. Ostatecznie zdobyła drugie miejsce. Na miejscach medalowych stanęli również Maya Kiernicka Allavena oraz Dorian Kondrajczak, którzy zdobyli medale brązowe. Duże uznania należą się pozostałym zawodnikom, którym nie udało się stanąć na podium za dobre i zacięte walki „do końca”. Nasz klub poza medalistami reprezentowali: Kornel Klepak, Michał Mikrut (pierwsza walka wygrana), Maja Maroszek i Maria Radoman. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie z Bydgoszczy zaowocuje na kolejnych zawodach sportowych.

19 marca 2016 troje zawodników KS AZS-AWF Wrocław, sekcji taekwondo olimpijskiego uczestniczyła w międzynarodowym turnieju w Niemczech – XVIII Oberlausitz Cup.
Z
awody zakończyły się bardzo dobrze. Maria Radoman nie miała sobie równych w kategorii -52 kg junior, Dorian Kondrajczak wygrał kategorię seniorską -58kg, a Maria Gawęcka zajęła 2 miejsce w kat -55kg junior. Ostatecznie reprezentacja Dolnego Śląska w klasyfikacji generalnej uplasowała się na miejscu pierwszym, wspólnie z klubami ze Zgorzelca, Bogatyni, Chrząstkowy i Bolesławca.

Puchar Polski w Bydgoszczy (17-19.04.2015 r.) przechodzi już do historii. Wracamy do domu z tarczą. Najlepiej z naszej czteroosobowej ekipy spisała się Marysia Gawęcka, która ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w kategorii -51kg. Reszta teamu również spisała się bardzo dobrze, gratulacje za dobre i ambitne walki. Nasz klub reprezentowali; Maria Gawęcka, Maria Radomam, Michał Dobrucki i Jan Kunicki. Po wygranym turnieju w Bydgoszczy Maria Gawęcka wspięła się na drugie miejsce w rankingu do kadry narodowej Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w kat. -51kg.

W pierwszy dzień wiosny wrocławskie AZS-iaki z taekwondo olimpijskiego nie odpoczywały. W tym  dniu odbył się międzynarodowy turniej 17 Oberlausitz Cup w Bautzen (Niemcy). Nasz klub KS AZS – AWF Wrocław reprezentowali: Maria i Barbara Radoman, Julia Łodzińska i Michał Dobrucki, wszyscy pokazali wielki hart ducha oraz wolę walki. Wszyscy zdobyli srebrne medale z wyżej wymienionego turnieju. Był to doskonały sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Długi okres przygotowawczy oraz lutowe konsultacje sparingowe z jednym z najlepszych klubów w Polsce AZS OŚ Poznań w Karpaczu przyniósł pożądany efekt (treningi prowadził trener Kadry Narodowej Czech, z pochodzenia Hongkongczyk). Warto dodać, iż w ostatnim Pucharze Polski (turniej rankingowy), który odbył się w Kórniku Maria Radoman kat. – 51kg, zdobyła trzecie miejsce i aktualnie jest na drugim miejscu w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych zawodach sportowych.

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM, OPOLE 2014

19 października zakończyły się zawody rankingowe w kategorii młodzików, które jak co roku odbyły się w Opolu. Łącznie zdobyliśmy 5 medali z czego 2 srebrne i 3 brązowe. W walkach z naszej ekipy najlepszy okazał się być Oskar Rzycki, który zajął 2 miejsce w swojej kategorii wagowej, natomiast w konkurencji dwuboju Michał Dobrucki również 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy i liczymy na lepsze starty w przyszłości.