Pucharze Świata G2 w Lommel/Belgia

Strona główna » Aktualności » Pucharze Świata G2 w Lommel/Belgia

W ubiegły weekend 19-20.03.2022 r. braliśmy udział w Pucharze Świata G2 w Lommel/Belgia. Turniej Belgian Open Taekwondo to najstarszy i najlepiej obsadzony Puchar Świata w Europie. W zawodach uczestniczyło 1187 sportowców (kadet, junior, senior) z 67 różnych krajów, 90 sędziów z 45-ciu krajów w tym wielu medalistów i Mistrzów Igrzysk Olimpijskich z Tokio, Pekinu i Londynu. Na zaproszenie organizatora gościem specjalnym był Prezydent Światowej Federacji Taekwondo (WT) Dr Chungwon Choue. Start uznajemy za udany. Nasza zawodniczka Maja Maroszek (KS AZS – AWF Wrocław) jako jedna z nielicznych Polek zdobyła na tym turnieju medal. Po zaciętych trzech pojedynkach Maja zajęła wysokie trzecie miejsce w bardzo wymagającej kategorii wagowej f49kg. Warto dodać, iż w pierwszej walce Maja wysoko pokonała Bułgarkę, utytułowaną byłą medalistkę Mistrzostw Europy z 2020 r. f51 kg., w drugiej równie dobrą Greczynkę, w trzeciej walce po bardzo zaciętym pojedynku niestety ulegliśmy zawodniczce z Hiszpanii 1:2 w rundach.

Zawody odbyły się na pilotażowym regulaminie rozgrywania walki o którym dowiedzieliśmy się w dniu zawodów. Z nowych przepisów jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż preferują walecznych zawodników, wysokie tempo i wszechstronną walkę, która jest bardziej widowiskowa dla oka, czyli to co kochamy najbardziej. Tutaj atut wzrostowy nie będzie miał już tak dużego znaczenia. Na laurach nie spoczywamy i bierzemy się dalej do roboty. Gratulacje Maja. Czekamy na kolejne medale z PŚ.