Puchar Polski Kadetów i Juniorów

Strona główna » Aktualności » Puchar Polski Kadetów i Juniorów

W miniony weekend 19-21.11.2021 braliśmy udział w Warszawie w Pucharze Polski Kadetów i Juniorów. Zawody odbyły się w dobrze znanym i przychylnym nam Sangate Hotel Airport. Cała nasza drużyna spisała się wyśmienicie. Najliczniejsza kategoria kadetów mężczyzn -45kg (26 zawodników) została zdominowana przez Filip Andrzejczuk, który 3 z 4rech walk wygrał przed czasem (1 x poddanie zawodnika i 2 x przez różnicę 20 pkt łącznie z finałem). W kategorii juniorskiej najlepsza w kat -49kg kolejny raz została dominatorka tej kategorii wagowej w Polsce Maja Maroszek, aktualna Mistrzyni Polski Seniorów i Juniorów.

Bardzo duży sukces zanotowała nasza druga juniorka Gabriela Łakomska startująca w kat. – 46kg. Gabi ostatecznie zajęła drugie miejsce, wygrywając wcześniejsze dwie walki z zawodniczkami z Warszawy. Sukces tym większy, iż był to jej pierwszy strat w kategorii juniorów. Korzystając okazji wszystkiego najlepszego z okazji dzisiejszych urodzin Gabi (14l to piękny wiek, wykorzystaj go sportowo i naukowo mądrze). W zawodach brali udział również Misha Melnyk i Krystian Nowak, którzy jednak tym razem bez medali, ale z cennym doświadczeniem i chęcią poprawy na następnym turnieju.

Bilans Pucharu Polski:

2 x       🥇 Maja Maroszek & Filip Andrzejczuk

1x        🥈 Gabriela Łakomska

Tym turniejem kończymy nasz sezon w 2021 r. Co prawda jeszcze kilka dni temu planowaliśmy ostatni wyjazd na Puchar Świata do Austrii, ale ze względu na wprowadzony w tym kraju całkowity lock down, organizator 24.11.21 r. odwołał zawody. To był bardzo dobry rok startowy dla naszej sekcji taekwondo olimpijskiego. Wielokrotnie stawaliśmy na podium Pucharów Polski, wielokrotnie je wygrywaliśmy. Bilans medalowy Mistrzostw Polski w 2021 wygląda następująco 3x🥇 + 2x🥉